Ливърпул превзе „Стамфорд Бридж“ и победи домакините от Челси с 2:0 във 2-ия кръг на Висшата лига, за да има пълен актив от 6 точки след два двубоя.

Садио Мане вкара и двете попадения в рамките на няколко минути след паузата, като второто бе след поредния гаф на вратаря Кепа Арисабалага.

По това време шампионите вече бяха с човек повече заради червен картон на Андреас Кристенсен, което ги постави във водеща позиция.

В последните минути Сините имаха шанс да върнат интригата, но пропуснаха дузпа и така записаха първата си загуба за сезона и паднаха у дома от Ливърпул за 7-и път в последните си 13 мача.

В състава на домакините нямаше изненади, докато за Ливърпул в центъра на защитата бе поставен Фабиньо като партньор на Ван Дайк. Новото попълнение Тиаго очаквано започна на пейката.

Гостите започнаха по-активно и имаха контрол върху двубоя, като особено активен за Червените бе Андрю Робъртсън отляво. В 12-ата минута Вайналдум опита късмета си от около 25 метра, но неточно. Все пак повечето действия се развиваха в средата на терена.

В 14-ата минута Кепа бе на път да сбърка, след като Салах го изпревари и потърси Фирмино във вратарското поле, чийто отклоняване бе блокирано от Кристенсен и тома спаси лондончани.

Сините отговориха с атака на Вернер, но Фабиньо се намеси отлично в последния момент. Последваха минути, в които и двата състава не успяваха да бъдат достатъчно остри пред вратата на съперника. Маркос Алонсо стреля с глава, но пропусна.

Стратегията на Челси явно бе за по-предпазливи действия и стремеж за създаване на опасни контраатаки. В 33-ата минута Вернер стреля остро, но Алисон бе покрил ъгъла, а и топката мина малко встрани от целта.

Така се стигна до 44-ата минута, която се оказа ключова за развръзката. Хендерсън изведе Мане зад защитата и на чиста позиция, а Кристенсен фаулира съперника. Съдията Пол Тиърни показа жълт картон на бранителя, но ВАР го призова да види отново ситуацията и след повторен преглед реферът изгони датчанина, което бе и правилното решение.

Лампард извади Хаверц, а Клоп даде дебют на Тиаго, като скоро след паузата всичко бе решено. В 50-ата минута Садио Мане след удар с глава, завършвайки отлична комбинация между Салах и Фирмино.

Само 4 минути след това, Кепа окончателно закопа своя тим. Томори върна към вратаря, който обаче се забави, а когато опита да подаде, Мане пресече паса и вкара спокойно на празна врата за 2:0.

След  това гостите запазиха контрола, а и Сините явно загубиха надежда, че ще могат да направят някакъв обрат. Кепа спаси удар на Вайналдум в 66-ата минута преди в 73-ата домакините да получат дузпа. Вернер падна на земята след лек контакт с Тиаго, който опита да се предпази, но може би леко закачи германеца.

Жоржиньо обаче стреля слабо, Алисон позна ъгъла и спаси, а след това защитата изчисти. Това бе първата пропусната дузпа за лондончани в първенството след 16 поред вкарани. Предишният пропуск бе от април 2017-а срещу Ман Сити.

В 84-ата минута вратарят на Ливърпул направи още една важна намеса, като отрази опасен удар на резервата Тами Ейбрахам и така запази първата си суха мрежа за сезона. В края Мане бе близо и до хеттрик, но Кепа този път спаси, а след това се справи и с удар на Салах в последните секунди.

Челси – Ливърпул    0:2