Ливърпул загуби от Аталанта с 0:2 в двубой от Група D на Шампионска лига, игран на стадион "Анфийлд".

Мърсисайдци не изглеждаха уверено по време на срещата и заслужено бяха наказани след точно час игра, след като Йосип Иличич (60') успя да се разпише. Малко след това Робин Госенс (64') удвои

Все пак Ливърпул продължава да е лидер в групата си с актив от 9 точки, с две повече от втория Аякс. Трети е отборът на Аталанта, който е със същия актив, но с по-лоша голова разлика. На последното място е Мидтиланд без спечелени точки.

Двубоят започна добре за гостите, които първи стигнаха до интересно положение. Това се случва в деветата минута, когато Робин Госенс получи добро подаване в наказателното поле и отправи изстрел към левия ъгъл. Алисон обаче показа класа и спаси.

Минута по-късно грешка в защитита на "червените" предостави шанс на Алехандро Гомес да отнеме топката, след което напредна и шутира от границата на пеналтерията, но покрай лявата греда.

В 36-ата минута италианците претендираха за дупа, след като Йосип Иличич бе повален в наказателното поле. Главният рефер в срещата Карлос Дел Серо обаче реши да подмине ситуацията.

Мърсисайдци продължиха да се представят неуверено в срещата и първият удар посока на вратата на гостите дойде чак в 44-ата минута. Костас Цимикас центрира отляво в наказателното поле, където топката бе изчистена. Мохамед Салах обаче стигна до нея отдясно в пеналтерията и стреля силно, но над вратата на Пиерлуиджи Голини.

През втората част играчите на Ливърпул постепенно започнаха да пазят повече притежанието на топката, но трудно стигаха до голови положения пред вратата на гостите.

В 60-ата минута обаче Аталанта поведе в резултата. Алехандро Гомес центрира в наказателното поле, а Йосип Иличич засече подаването с крак, пращайки топката във вратата.

Мениджърът на мърсисайдци се опита да промени ситуацията на терена Юрген Клоп, правейки четири смени наведнъж. В игра се появиха Диого Жота, Фабиньо, Андрю Робъртсън и Роберто Фирмино, заменяйки Дивок Ориги, Жоржиньо Вайналдум, Константинос Цимикас и Мохамед Салах.

Това обаче не помогна и италианците удвоиха преднината си. Гомес центрира към далечната греда, където Ханс Хатебор подаде към непокрития Робин Госенс, който не остави шансове на Алисон.

След второто попадение играчите на Ливърпул тръгнаха по-смело в преди позиции и се настаниха трайно в половината на Аталанта, но така и не успяха да стигнат до сериозни опасности пред Гулини.

Ливърпул - Аталанта 0:2

Голмайстори: Йосип Иличич (60'), Робин Госенс (64')

Ливърпул: Алисон, Неко Уилямс, Рис Уилямс, Матип (Минамино 85'), Цимикас (Робъртсън 61'), Милнър, Жоржиньо (Фабиньо 61'), Джоунс, Мане, Салах (Фирмино 61'), Ориги (Жота 61')
Мениджър: Юрген Клоп

Аталанта: Голини, Толой, Ромеро, Джимсити, Хатебур, Де Роон, Фройлер, Песина (Миранчук 85'), Госенс (Мохика 75'), Гомес, Иличич (Сапата 70')
Треньор: Джан Пиеро Гасперини