Ливърпул победи с 3:1 Кристъл Палас като гост в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. Головете за тима на Юрген Клоп отбелязаха Върджил ван Дайк, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Фабиньо от дузпа, а почетното попадение за лондончани бе дело на Одсон Едуар.

Така мърсисайдци намалиха на 9 точки изоставането си от лидера Манчестър Сити, като имат и една среща по-малко. Ливърпул започна много по-добре. Удар на Робъртсън профуча над напречната греда, а малко след това Гуаита изби изстрел на Хендерсън от около 20 метра.

При последвалия ъглов удар Ван Дайк засече мощно с глава центрирането на Робъртсън, давайки заслужен аванс на гостите. Това бе 12-и гол след статично положение за "червените" от началото на сезона.

Футболистите на Клоп продължиха да доминират. Окслейд-Чембърлейн и Фабиньо пропуснаха добри възможности. Все пак Ливърпул стигна до втори гол. В 32-ата минута Робъртсън центрира перфектно към далечната греда, където Окслейд-Чембърлейн овладя добре с гърди, след което разстреля вратаря.

Малко по-късно домакините имаха отличен шанс, но Олис не успя да преодолее Алисон. В 42-ата минута Фирмино сбърка, което даде шанс на Олис да изведе Матета, който премина покрай Алисон, след което стреля към далечния ъгъл, но топката премина встрани от вратата.

Второто полувреме започна с нова много добра възможност за Палас. Олис центрира към Галахър, който засече с глава, но прати топката встрани от вратата. Секунди след това отново Олис показа техника в наказателното поле, след което центрира. Шлуп свали с глава, а Едуар, който бе с гръб към вратата, засече с пета, но Алисон спаси на голлинията.

Добрата игра на "орлите" обаче даде резултат в 55-ата минута, когато Шлуп изведе Матета зад отбраната на съперника. Французинът пусна към своя сънародник Едуар, който вкара в опразнената врата.

В 83-ата минута Олис отново изскочи зад отбраната на гостите, след което прехвърли излезлия напред Алисон. Бразилецът все пак успя да се върне и да избие топката.

Три минути след това Диого Жота получи прекрасно извеждащо подаване от Александър-Арнолд. Португалецът финтира Гуаита, след което вратарят, който излезе напред, го повали, без да играе с топката.

Реферът Кевин Френд първоначално не посочи бялата точка, но бе извикан от ВАР да прегледа отново ситуацията. След като го направи, главният съдия отсъди спорна дузпа, която Фабиньо хладнокръвно реализира, оформяйки крайния резултат.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ЛИВЪРПУЛ  1:3

Голмайстори: 0:1 Върджил ван Дайк (8), 0:2 Алекс Окслейд-Чембърлейн (32), 1:2 Одсон Едуар (55), Фабиньо (89-д)

Кристъл Палас: Гуаита, Уорд, Андерсен, Гуехи, Мичъл, Галахър, Хюз, Шлуп, Олис, Едуар, Матета

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Хендерсън, Фабиньо, Джоунс, Окслейд-Чембърлейн, Фирмино, Жота