Реал Мадрид стигна до безпроблемна победа над Уеска с 4:1 в двубой от осмия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Алфредо Ди Стефано".

"Белия балет" вкара два бързи гола в края на полувремето, които бяха дело на Еден Азар (40'), за който това е второ попадение с екипа на мадридчани, и Карим Бензема (45'). През втората част пък Федерико Валверде (54') направи резултата класически, а Давид Ферейро (75') отбеляза почетно попадение за гостите. В добавеното време на срещата Бензема (90+1') оформи крайния резултат.

Така Реал продължава да бъде лидер в класирането на първенството с актив от 16 точки, с 2 повече от преследвачите си Реал Сосиедад и Кадис. Новаците от Уеска са 18-и с 5 пункта

Двубоят започна добре за гостите, които първи стигнаха до интересно положение. Това се случи в седмата минута, когато Мир направи проби отдясно и отправи изстрел. Топката обаче мина встрани от вратата.

В 14-ата минута Лука Модрич центрира в наказателното поле, където Еден Азар дръпна спусъка, но неточно.

В 20-ата минута Мир прати топката във вратата на Тибо Куртоа. Голът му обаче бе отменен заради засада на футболиста.

В 40-ата минута Азар даде преднина на домакините. Белгиецът се откъсна от персоналния си пазач и се възползва от голямото пространство пред себе си, нанасяйки мощна тупалка от далечно разстояние, която не остави шансове на вратаря на гостите Фернандес - 1:0.

Пет минути по-късно Карим Бензема удвои. Нападателят получи топката от Лукас Васкес в непосредствена близост до вратата и се разписа за 2:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

Втората част започна отлично за "белия балет". В 54-ата минута Добър прехвърлящ на Карим Бензема намери Федерико Валверде Дипета в наказателното поле. Футболистът овладя топката и стреля превъзходно в долния ляв ъгъл.

В 63-ата минута Точен пас на ръба на пеналтерията беше добре овладян от Карим Бензема, който шутира инстинктивно към вратата, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 75-ата минута гостите върнаха едно попадение. Остро центриране отляво бе засечено на шпагат от Давид Ферейро, който от непосредствена близост до вратата опъна мрежата на Куртоа.

В добавеното време на срещата Бензема оформи крайния резултат, след като бе точен с глава след подаване на Винисиус Жуниор в наказателното поле.

Реал Мадрид - Уеска 4:1

Голмайстори: Еден Азар (40'), Карим Бензема (45',90+1'), Федерико Валверде (54'), Давид Ферейро (75')

Реал: Куртоа, Васкес, Милитао, Рамос, Марсело, Каземиро (Тони Кроос 69'), Валверде (Иско 61'), Модрич, Асенсио (Родриго 61'), Васкес (Менди 52'), Азар (Винисиус 61'), Бензема
Треньор: Зинедин Зидан

Уеска: Фернандес, Мафео, Пулидо, Сиовас, Луисиньо (Силва 84'), Гарсия (Еугени 57'), Москера, Нвакали (Рамирес 57'), Гомес (Ферейро 46'), Мир, Онтиверос (Галан 46')
Треньор: Мичел