Реал Мадрид загуби от Депортиво Алавес с 1:2 в двубой от 11-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Алфредо Ди Стефано".

Футболистите на треньора Зинедин Зидан бяха неузнаваеми в играта си и получиха ранно попадение, след като Лукас Перес (6') бе точен от дузпа. Като за капак на всичко една от звездите на домакините Еден Азар получи контузия към средата на първото полувреме и бе заменен принудително. В началото на втората част Хоселу (49') нанесе втори удар по "белия балет". В края на срещата Каземиро (86') върна едно попадение, но мадридчани така и не стигнаха поне до равенство.

Така Реал се намира на четвъртата позиция в класирането на първенството с актив от 17 точки, с 2 по-малко от третия Виляреал и 6 от лидерите Реал Сосиедад и градския съперник Атлетико Мадрид.

Двубоят започна добре за гостите, които поведоха в резултата още в шестата минута. Начо игра с ръка в наказателното си поле. Съдията Адриан Кордеро Вега не се поколеба и посочи бялата точка. Лукас Перес се нагърби с отговорността и не сгреши.

В 21-ата минута Еден Азар предприе самостоятелна акция, която завърши с мощен изстрел от границата на наказателното поле. Вратарят Фернандо Пачеко обаче внимаваше и спаси.

Четири минути по-късно Перес отново притесни защитата на домакините. Той си освободи пространство пред себе си и стреля, насочвайки топката към десния ъгъл, но Тибо Куртоа бе на мястото си.

В 28-ата минута Реал имаше нови неприятности. Азар получи контузия и бе заменен принудително от Зинедин Зидан. На мястото на белгиеца в игра се появи младата надежда на "белия балет" Родриго.

В 39-ата минута домакините пропуснаха да изравнят. Тони Кроос на два пъти стреля от добри позиции, но и двата пъти вратарят на гостите Пачеко демонстрира класа и се намеси. Така първото полувреме завърши без повече голове.

В началото на втората част домакините получиха втори гол във вратата си. Тибо Куртоа се затрудни с върната към него топка и я подаде в краката на Хоселу, който макар с удар извън наказателното поле направи 0:2.

Малко след това Тони Кроос пробва късмета си с удари около границата на наказателното поле. Двата му опита в рамките на няколко минути обаче бяха неуспешни.

В 63-ата минута пък  Перес направи нов непростим пропуск. Футболистът напредна мощно, откъсна се от бранителите и отправи изстрел, но Тибо Куртоа направи блестящо спасяване.

В 73-ата минута Родриго се възползва от пространстото около себе си в наказателното поле и шутира. Топката обаче мина малко встрани от лявата греда.

В 86-ата минута домакините върнаха едно попадение. Винисиус Жуниор получи топката след центриране от корнер. Той шутира, ударът му бе спасен, но при добавката Каземиро не сгреши - 1:2.

Реал Мадрид - Депортиво Алавес 1:2

Голмайстори: Лукас Перес (6'д.), Хоселу (49'), Каземиро (86')

Реал Мадрид: Куртоа, Лукас, Варан, Начо, Марсело (Менди 70'), Каземиро, Модрич (Йодегард 70'), Кроос (Иско 69'), Асенсио (Винисиус 63'), Азар (Родриго 28'), Мариано
Треньор: Зинедин Зидан

Депортиво Алавес: Пачеко, Наваро, Лагуардия, Лежюн, Дуарте, Риоха (Лопес 88'), Баталия, Хота, Пина (Мендес 77'), Хоселу (Дейверсон 90+1'), Перес (Сайнц 88')
Треньор: Пабло Мачин