Реал Мадрид забрави за издънките в Купата и Суперкупата на Испания и продължи положителните резултати в Ла Лига. Тимът на Зинедин Зидан разби с 4:1 като гост Алавес след добра игра и хубави голове.

Още до почивката столичани си гарантираха победата след голове на Каземиро (15), Карим Бензема (41) и Еден Азар (45). През второто полувреме домакините стигнаха до почетен гол чрез Хоселу в 60-та минута, а десет по-късно Бензема реализира второто си попадение в срещата.

Реал бе без своя наставник Зинедин Зидан, който бе изолиран заради положителен тест за коронавирус. Водач на мадридистите днес бе неговият асистент Давид Бетони.

С този успех Реал Мадрид остава на второ място в класирането с 40 точки, с 4 по-малко и с два мача повече от лидера Атлетико Мадрид. Трети е Севиля с 36 точки, пред Барселона с 34 и мач по-малко. Алавес остава точно над чертата - на 17-та позиция с 18 точки.

Реал взе инициативата още от първите минути и в 12-та Модрич тества вратаря на домакините Пачеко. Две минути по-късно Бенземе бе изведен сам срещу Пачеко, но ударът му бе отразен. Последва добавка, след която топката се отклони в тялото на защитник, а след това и в гредата.

При последвалия ъглов удар все пак гол падна. Каземиро бе намерен около точката на дузпата и с премерен изстрел с глава направи 1:0.

По-добрата игра на Реал продължи и в 21-та минута Ферлан Менди пропусна да покачи резултата. Французинът изскочи на стрелкова позиция, но вместо да бие към вратата, реши да подава към Бензема. Топката обаче бе пресечена от защитниците на домакините.

Еден Азар също бе активен и в 28-та минута негов удар мина на сантиметри от вратата. Вторият гол все пак не закъсня. В 41-та минута Лукас Васкес и Азар комбинираха около наказателното поле, а топката стигна до Бензема. Французинът пък я насочи неспасяемо във вратата за 2:0.

В продължението на първото полувреме Тони Кроос изведе Азар сам срещу Пачеко и белгиецът с техничен удар предреши всичко в срещата - 3:0.

На полувремето треньорът на Алавес Абелардо Фернадес направи тройна смяна и импулсът в изявите на домакините се видя. Една от смените Лукас Перес изработи почетното попадение, след като в 60-та минута центрира към Хоселу, който пък с глава прати топката в мрежата на Куртоа за 1:3.

Десет минути по-късно Бензема спря устрема на домакините с втория си гол в срещата. Французинът проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле и си отвори позиция за стрелба с десния крак. Последва прекрасно насочен удар по диагонала, с който реализира 10-тия си гол в Ла Лига този сезон.

Алавес - Реал Мадрид 1:4
0:1 Каземиро 15’
0:2 Карим Бензема 41’
0:3 Еден Азар 45’
1:3 Хоселу 60’
1:4 Карим Бензема 70’

Алавес: Пачеко, Наваро (46 - Сайнц), Лагуардиа, Лежон, Дуарте, Риоха (46 - Перес), Пина (72 - Понс), Баталия (46 - Гарсия), Агирегабия, Мендес, Хоселу

Реал Мадрид: Куртоа, Менди, Варан, Милито, Лукас, Каземиро, Кроос, Модрич (77 - Иско), Азар (63 - Винисиус), Асенсио (77 - Одриосола), Бензема