Реал Мадрид постигна изключително труден успех с 1:0 у дома над Атлетик Билбао, а единственият гол вкара голмайстора на тима и на първенството Карим Бензема. Французинът реализира 12-то си попадение през сезона в 40-та минута.

През второто полувреме баските направиха няколко фрапантни пропуска и в крайна сметка си тръгнаха от “Сантяго Бернабеу” без спечелена точка, докато Реал продължи серията си и вече има седем поредни победи във всички турнири.

По този начин Реал Мадрид се утвърди на първото място в класирането с 36 точки. Втори е Атлетико Мадрид с 29 и мач по-малко. Атлетик Билбао остава на 8-та позиция с 20 т.

Реал започна силно срещата и още в началните минути Марко Асенсио пробва удар, който бе блокиран от защитник на гостите. В 7-та минута Бензема стреля с глава, но Унай Симон внимаваше и улови. Последва нов шанс пред французина в 12-та минута, но нападателят не успя да нанесе добър удар.

Постепенно Атлетик успя да изравни играта и в 23-та минута като по чудо не отбеляза. При една контраатака Иняки Уилямс се възползва от грешка на Милитао и стреля, но в последния момент бразилецът отклони леко топката и тя мина на сантиметри от страничната греда. Малко след това удар с глава на Раул Гарсия затрудни максимално Куртоа, който в крайна сметка успя да избие топката.

Заключителните минути на първата част бяха за Реал. В 37-та минута фалцов удар на Тони Кроос бе отразен от Унай Симон. Малко след това Реал поведе. Удар на Асенсио от границата на наказателното поле бе отразен с мъка от Унай Симон, топката попадна на левия крак на Лука Модрич, който отправи нескопосан удар. Получи се обаче нещо като подаване за Карим Бензема, който на празна врата без проблеми отклони топката в мрежата - 1:0 за Реал.

Атлетик Билбао изигра много силно второ полувреме и създаде няколко много добри положения за гол, но Тибо Куртоа показа високата си класа. Още в 47-та минута Ойер Сарага стреля от границата на наказателното поле, а топката мина на сантиметри от гредата.

В 60-та минута Дани Гарсия беше изведен на прекрасна позиция и стреля към опразнената врата, но Лукас Васкес направи страхотен шпагат и блокира удара. Малко след това Муняин центрира от свободен удар, а Нунес бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле. От десетина метра обаче защитникът някак прати с глава топката покрай вратата.

Силните изяви за баските продължиха и в 76-та минута Сансет направи страхотен пробив в наказателното поле на домакините и остана сам срещу Куртоа, но вратарят на домакините показа страхотен рефлекс и парира удара.

В 85-та минута баските направиха нов пропуск. Резервата Весга бе оставен на метри от врата след центриране отляво, но халфът прати с глава топката в лицето на Милитао.

Реал Мадрид - Атлетик Билбао 1:0
1:0 Карим Бензема 40’

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес (81 - Начо), Милитао, Алаба, Менди, Каземиро, Кроос (80 - Камавинга), Модрич (70 - Валверде), Асенсио (64 - Родриго), Винисиус, Бензема

Атлетик Билбао: Симон, Баленсиага, Алварес, Нунес, Лекуе (46 - Де Маркос), Венседор (64 - Н. Уилямс), Д. Гарсия (82 - Весга), Сарага, Муняин (70 - Беренгер), Р. Гарсия (70 - Сансет), Уилямс.