Левски победи с 4:1 като гост аматьорския Партизан Червен бряг в мач от 1/16-финалите за Купата на България.

"Сините" излязоха с доста експериментален състав, а домакините се представиха великолепно и заслужават само адмирации за представянето си срещу 26-кратния шампион на България.

Изненадващо Партизан поведе чрез Любомир Иванов, който беше точен в 35-ата минута. В следващата атака Валери Божинов изравни след асистенция на Здравко Димитров, а в 42-ата минута младежкият национал направи пълен обрат.

В 65-ата минута Петко Петков си вкара автогол, крайното 4:1 оформи Мартин Петков в 85-ата минута.

Левски започна по-добре и още в 9-ата минута Стивън Петков бе изведен сам срещу Станислав Антонов, но опитният вратар с крак изби в ъглов удар. След четвърт час игра Марин Петков бе изведен сам срещу стража, преодоля го, но преди да се разпише бе спрян от реферите заради засада.

Изненадващо в 34-ата минута Партизан поведе. Играещият треньор на домакините Любомир Иванов матира Николай Кръстев. Опитният футболист се разписа с удар от 11 м, след като Петьо Петков премина с лекота Илиев и Мартин Петков, стигна до аутлинията и върна топката към ветерана. Александров не успя да изчисти, а играчът с №11 на Червен бряг без проблем изправи местните фенове на крака.

Радостта на "червено-белите" бе прекалено кратка, тъй като в 36-ата минута Валери Божинов вкара своя 13-и гол за Левски и първи при третия му престой. Здравко Димитров проби отляво и върна към бившия играч на Ювентус и Манчестър Сити, който от два метра се разписа на празна врата.

Шест минути след това "сините" стигнаха до пълен обрат. Този път супергол отбеляза Здравко Димитров. Младежкият национал нахлу отляво, след което влезе навътре и с бомбен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на Антонов за дебютния си гол със синята фланелка.

След почивката капитанът Валери Божинов бе заменен от Насиру Мохамед още в 59-ата минута, като бе изпратен с аплодисменти. Антонов спаси удар с глава на Александров в 62-ата минута, а минута по-късно вратарят парира удар и на Мартин Петков.

При следващата опасна атака Петьо Петков се опита да изпревари Илия Димитров и си вкара автогол при остро центриране на Галчев.

В 84-та минута беше оформен и крайния резултат. Марин Петков центрира отляво в наказателното поле, където Мартин Петков елегантно с глава реализира в далечни ъгъл.

Партизан - Левски 1:4

Голмайстори: 1:0 Любомир Иванов (34), 1:1 Валери Божинов (36), 1:2 Здравко Димитров (42), 1:3 Петьо Петков (64-авт), 1:4 Мартин Петков (85)

Партизан: Антонов, Стефанов, Тодоров, Петков, Русев, Великов, Иванов, Паскалев, Милен Иванов, Милчев, Димитров

Левски: Кръстев, Здравко Димитров, Деян Иванов, Георги Александров, Костадин Илиев, Орлин Старокин, Мартин Петков, Марин Петков, Галчев, Стивън Петков, Божинов