Черно море постигна първа победа над Левски като гост от 62 години насам. "Моряците" се наложиха с 2:1 над "сините" в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

26-кратните шампиони поведоха в резултата, благодарение на Мартин Райнов, но въпреки попадението се виждаше, че тимът за пореден път демонстрира изключително неорганизирана игра във всички аспекти. В края на полувремето младият Илиан Илиев бе изгонен, но въпреки това "моряците" показаха характер и постигнаха обрат след голове на Матиас Курьор (55') и Васил Панайотов (69').

Така Левски потъна на 10-ото място в класирането с актив от 11 точки, колкото има и Монтана. Отборът на Черно море пък е 5-и с 14 пункта, толкова има и ЦСКА 1948.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора не предприемаха излишни рискове в офанзивен план. Първата интересна ситуация бе в 8-ата минута, когато Паулиньо напредна добре отляво и центрира. Около точката на дузпата бе Андриан Краев, който се размина с подаването, а Цветомир Панов бе на косъм не си отбележи автогол, но вратарят Иван Дюлгеров със сетни сили спря кълбото точно на голлинията.

В 20-ата минута "сините" поведоха в резултата. Здравко Диитров предприе диагонално центриране отдясно дълбоко в наказателното поле. Найджъл Робърта свали към Мартин Райнов, който от непосредствена близост с глава прати топката във вратата - 1:0.

В 36-ата минута Илиан Илиев изпълни пряк свободен удар на метър-два пред наказателното поле на "сините". Топката се удари във футболист от стената и след това Николай Михайлов без проблем я улови.

В 41-ата минута Стефан Велев центрира в наказателното поле, топката стигна до Матиас Курьор, който се опита да нанесе удар от легнало положение, но играта беше спряна, след като нападателя на Черно море се оказа в засада.

В края на полувремето "моряците" останаха с човек по-малко, след като като съдията Георги Кабаков показа втори жълт картон на Илиан Илиев. Младокът изпусна нервите си и влезе остро в краката на Райнов, което беляза и неговото отстраняване. Варненци претендираха, че изгонването му бе пресилено.

През втората част спокойни от численото си превъзходство, домакините забавиха темпото и това им изигра много лоша шега в 55-ата минута. Исмаил Иса напредна отдясно и центрира. Около точката на дузпата дебнеше Матиас Курьор, който се вклини между Алекс Петков и Ивайло Найденов и разстреля отблизо Михайлов - 1:1.

В 59-ата минута "сините" бяха близо до равенството, Иван Дюлгеров бе герой за варненци. Стражът спаси два последователни удара на Найджъл Робърта след центриране на Здравко Димитров в наказателното поле.

В 69-ата гостите стигнаха до обрат. Варненци се възползваха от грешка на Ивайло Найденов. Иса изведе Васил Панайотов зад защитата на Левски. Халфът пробяга близо 50 метра с топка в краката и простреля Михайлов - 1:2

Левски - Черно море 1:2

Голмайстори: Мартин Райнов (20'), Матиас Курьор (55'), Васил Панайотов (69')

Левски: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Матео Стаматов (Орлин Старокин 62'),  Тома Даске, Мартин Райнов, Андриан Краев (Насиру Мохамед 61'), Паулиньо (Илия Димитров 71'), Здравко Димитров, Найджъл Робърта (Стивън Петков 79')
Треньор: Георги Тодоров

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Мирослав Енчев, Цветомир Панов, Илиан Илиев, Васил Панайотов, Стефан Велев, Родриго Вилела, Матиас Курьор, Исмаил Иса (Родриго Енрике 81')
Треньор: Илиан Илиев