Галерия

Левски“ победи с 1:0  полския „Подбескидзе“ във втората си контрола на хърватска земя. Единственото попадение за „сините“ бе дело на Мартин Петков в 23-ата минута.

Още във втората минута „Левски“ създаде първото си чисто голово положение, когато Найджъл Робърта стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят Пешкович спаси.

Вратарят Звонимир Микулич спаси опасно положение в 12-ата минута. След дълъг пас, нападателят на поляците Камил Билински бе оставен сам срещу стража на "сините". Микулич обаче показа отличен рефлекс и изби топката. Две минути по-късно Мартин Петков центрира от свободен удар, но защитник на поляците се справи и изби в ъглов удар, точно преди играч на „Левски“ да засече.

В 15-ата минута Даниелак от Подбескидзе бе изведен очи в очи в вратаря на Левски Микулич. Той пробва удар, но притичалият Живко Атанасов изби в ъглов удар.

В 24-ата минута „Левски“ поведе с гол на Мартин Петков. Ивайло Найденов центрира полувисока топка в наказателното поле. Там Петков пробва странична ножица, която изненада защитата и вратаря на поляците и "сините" поведоха с 1:0.

В 32-ата минута Мамич от поляците се озова на стрелкова позиция, но отново Микулич направи ключово спасяване и опази вратата си суха.

До края на първото полувреме двата отбора не стигнаха до нови чисти положения за гол.

Второто полувреме стартира с натиск на „Левски“. В 48-ата минута Здравко Димитров проби по левия фланг, финтира двама души и стреля много добре с вътрешен фалц, но вратарят на поляците изби.

След заучено положение от ъглов удар, Марин Петков отправи удар от малък към вратата на поляците в 59-ата минута, но изстрелът му бе спасен.

В 62-ата минута Славиша Стоянович направи шест смени, а дебют със синята фланелка направи новото попълнение Ребин Сулака, който смени Алекс Петков. Влезе и дошлият на проби хърватин Анте Врличак.

Николай Михайлов се намеси добре в 80-ата минута след силен шут на футболист на поляците, а в даденото от рефера продължение спаси и дузпа, за да запази резултата.

Левски - Подбескидзе 1:0

1:0 Мартин Петков 24'

Жълти картони: Алекс Петков (Л)

Левски: 1. Звонимир Микулич (46' - 13. Николай Михайлов), 6. Ивайло Найденов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 4. Мартин Райнов-К, 28. Тома Даске, 11. Здравко Димитров, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 12. Николай Кръстев (В), 66. Пламен Андреев (В), 5. Ребин Сулака, 8. Симеон Славчев, 9. Стивън Петков, 14. Матео Стаматов, 15. Анте Врличак, 18. Насиру Мохамед, 27. Асен Митков, 41. Георги Александров, 45. Илия Димитров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов