Левски стигна само до равенството 2:2 при домакинството си на Ботев Пловдив в среща от 20-ия кръг efbet Лига.

Гостите от Пловдив дръпнаха в резултата чрез Атанас Илиев в 16-ата минута след груба грешка на Сулака. "Сините" направиха пълен обрат след голове на Найджъл Робърта (32) и Мартин Петков (39). Ботев стигна до равенството с ново попадение на Илиев в 56-ата минута.

Така Левски е на незавидното осмо място с едва 21 точки, пловдивчани пък са на 11 позиция със 17 пункта.

Още преди началото на мача Славиша Стоянович бе принуден да направи смяна в стартовия състав, след като титулярния ляв бек Файсал Рерас получи контузия на загрявката преди мача и се наложи на негово място да влезе Патрик-Габриел Галчев.

В първите минути на срещата двата тима бяха доста предпазливи, като опитваха да създадат нещо по-опасно, но така и не се стигна до интересни положения пред една от двете врати.

Гостите от Пловдив поведоха в 16-ата минута с гол на Атанас Илиев. „Левски“ отговори с удар на Патрик-Габриел Галчев, който опита късмета си от разстояние, но топката прелетя над вратата.

В 26-ата минута Мартин Райнов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и стреля с глава, но неточно.

„Левски“ все пак стигна до изравнителен гол в 33-ата минута. Илия Юруков намери Найджъл Робърта в наказателното поле. Нидерландецът се обърна отлично, финтира защитник на гостите и с удар по диагонала прати топката в мрежата на Георги Аргилашки.

„Сините“ стигнаха до пълен обрат малко преди края на първото полувреме. След нова грешка на „Ботев“ в центъра на терена Робърта взе топката и напредна в половината на гостите. Нападателят намери отлично Мартин Петков, който със силен удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:1.

През втората част „Левски“ създаде добро положение в 50-ата минута. Найджъл Робърта получи добра топка на централната линия на терена и напредна опасно, като реши да стреля от разстояние, но ударът му не затрудни Аргилашки.

Малко по-късно Патрик-Габриел Галчев стреля от добра позиция, но покрай вратата. Веднага след това "сините" откраднаха топката, като Робърна намери Здравко Димитров в наказателното поле. Крилото стреля веднага, но стражът на „Ботев“ спаси.

В 56-ата минута „Ботев“ топката стигна до Атанас Илиев, който от близко разстояние се разписа за 2:2. Няколко минути по-късно Найджъл Робърта стреля от фаул пред наказателното поле на Ботев, но стражът на гостите улови.

В 77-ата минута гостите бяха близо до обрат. След центриране от корнер Мишел Еспиноса стреля с глава, но ударът му срещна напречната греда на "сините".

До края на двубоя и двата тима имаха своите шансове, но до нови попадения така и не се стигна.

Левски - Ботев Пловдив 2:2

0:1 Атанас Илиев (16)

1:1 Робърта (32)

2:1 Мартин Петков (39)

2:2 Атанас Илиев (56)

Левски: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Ребин Сулака, Начо Монсалве, Фейрас Рерас, Мартин Райнов, Симеон Славчев, Здравко Димитров, Илия Юруков, Мартин Петков, Найджъл Робърта

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Марио Младеновски, Станислав Работов, Па Конете, Реда Рабей, Мишел Еспиноса, Славчо Шоколаров, Маркиньос, Току, Атанас Илиев