С два гола на централния защитник Келиан ван дер Каап Левски победи с 4:0 местния третодивизионен отбор Гълф Юнайтед в последната си контрола на зимния лагер в Дубай.

Нидерландецът, който наскоро се възстанови от контузия, вкара първите две попадения в мача, по едно реализираха Уелтън и Марин Петков.

Преди това столичани победиха с 2:1 дубайския Ал Насър, загубиха с 2:3 от Ал Кувейт, надделяха два пъти над ФК Рига (3:2, 2:0), а проверката с Джохор (Малайзия) беше прекратена при резултат 0:1.

Следващата контрола на Левски е насрочена за 8 февруари срещу Септември София на "Герена".

Станимир Стоилов избра експериментален състав, като започна мача само с двама чисти защитници - Ван дер Каап и Патрик-Габриел Галчев, в по-задни позиции игра и Андриан Краев.

За съперника игра бившият футболист на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня, а треньор е бившият защитник на Нюкасъл Стив Тейлър.

Келиан ван дер Каап откри резултата за Левски в осмата минута. Тогава при центриране от корнер Ивелин Попов стреля с глава, а защитникът бе точен при добавката.

През първата част пропуски направиха Роналдо, Илиян Стефанов и Асен Чандъров, чийто удар се отби в страничния стълб, а Марин Петков получи контузия след сблъсък със Саня, но след лекарска намеса продължи мача.

През втората част на мястото на Роналдо се включи Рикардиньо, което раздвижи "синята" атака.

В 52-ата минута отново нидерландецът Ван дел Каап бе голмайстор, като Рикардиньо му свали топката с глава, а тоя я засече в мрежата.

По-късно на терена се появиха и Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами.

Малко след час игра Ивелин Попов подаде на Уелтон, който финтира бранител на съперника и с мощен удар под напречната греда направи 3:0.

Гол на Рикардиньо бе отменен заради игра с ръка. Десетина минута преди края на мача обаче бразилецът подаде на Марин Петков, който вкара за крайното 4:0.

Левски - Гълф Юнайтед 4:0

Голмайстори: 1:0 Келиан ван дер Каап 8, 2:0 Келиан ван дер Каап 54, 3:0 Уелтън 62, 4:0 Марин Петков 82

Съставът на Левски: Николай Михайлов, Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Асен Чандъров, Илиян Стефанов, Филип Кърстев, Ивелин Попов, Уелтон, Роналдо, Марин Петков (Рикардиньо, Сонко сундберг, Хосе кордоба, Цунами, Иван Андонов, Дейвид Михайлов, Антоан Стоянов, Александър Божилов)