Арда Кърджали и ЦСКА завършиха 1:1 в един от най-интересните мачове от 10-ия кръг на efbet Лига.

"Червените" трябва да съжаляват, че не спечелиха, защото уцелиха две греди чрез Амос Юга и резервата Джером Синклер. Именно англичанинът изравни резултата в 84-ата минута, а малко преди това Светослав Ковачев беше извел домакините напред.

Така "армейците" продължават с колебливото си представяне в първенството и вече нямат победа в шест поредни мача. Преди това възпитаниците на Стамен Белчев направиха равенства с Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Етър Велико Търново (2:2),  Берое (1:1) и паднаха от Локомотив Пловдив (1:2).

В класирането ЦСКА събра 15 точки и заема 5-то място, докато Арда е с 14 т. на 6-та позиция. В следващия кръг "червените" приемат Царско село, а отборът от Кърджали гостува на Берое.

Първото полувреме в Кърджали предложи здрава битка за всяка педя терен и малко опасни положения пред вратите. След 13 минути игра ЦСКА опита заучено положение при фаул, но без успех. После Спас Делев стреля от фаул от над 20 м, но високо над напречния стълб.

В 23-ата минута Арда беше близо до гола. Жеферсон върна топката към Петър Занев, който потърси Густаво Бусато. Делев беше на косъм да пресече подаването, но вратарят беше по-бърз и успя да се справи с напечената ситуация, създадена от съотборниците му.

В 40-ата минута гредата спаси Иван Караджов. Георги Йомов центрира в наказателното поле и Емил Мартинов и Деян Лозев си попречиха. Топката попадна в Амос Юга, който отправи бомбен шут, но в напречния стълб.

След почивката нещата на терена не се промениха, като ЦСКА атакуваше основно през фланговете, но не можеше да стигне до чисто голово положение. В 53-ата минута най-добрият на терена за Арда – Делев, отново беше под светлината на прожекторите.

Националът се справи с Юрген Матей и шутира от границата на наказателното поле, но Бусато отрази. След час игра Стамен Белчев потърси свежест по фланговете и пусна в игра Енрике Рафаел и Джером Синклер, които смениха съответно Жул Кейта и Йомов.

Този ход раздвижи играта на ЦСКА за момент и 120 секунди по-късно Синклер намери Али Соу, който засече от движение, но на сантиметри покрай целта. После на терена се появи и Ахмед Ахмедов, но в 73-ата минута Арда поведе.

Иван Коконов намери Емил Мартинов на фланга. Последва центрира в наказателното поле, където Светослав Ковачев беше изпуснат и с удар от движение матира Бусато за 1:0! 5 минути преди края ЦСКА се добра до точката. Юга намери Синклер, който навлезе в наказателното поле и матира Караджов за 1:1!

Секунди по-късно англичанинът можеше да направи пълен обрат, но този път гредата спаси домакините. В продължението пък Караджов спаси мощен шут на Синклер, а Енрике не уцели вратата.

Арда - ЦСКА 1:1

Голмайстори: 1:0 Ковачев (73), 1:1 Синклер (85)

Арда: 12. Иван Караджов, 24. Ребин Сулака, 5. Петко Ганев, 4. Милен Стоев, 20. Деян Лозев (51-Милен Желев), 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев (70-33. Иван Тилев), 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев (88-Румен Руменов)
Треньор: Николай Киров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев, 2. Юрген Матей (70-26. Валентин Антов), 15. Тибо Вион (79-Иван Турицов), 3. Жеферсон (70-Ахмед Ахмедов), 21. Амос Юга, 14. Жул Кейта (60-Джером Синклер ), 20. Тиаго Родригес, 30. Георги Йомов (60-Енрике Рафаел), 22. Али Соу
Треньор: Стамен Белчев

Кърджали, ст.: "Арена Арда"
Съдия: Радослав Гидженов
Жълти картони: Сулака, Ганев, Коконов, Руменов, Караджов (Арда); Юга (ЦСКА)