Вече 6 поредни срещи ЦСКА не е печелил в Първа лига. Последният успех на червените бе срещу Славия (1:0) на „Армията“ на 30 август, а след него последваха грешни стъпки срещу Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Локо Пд (1:2), Етър (2:2), Берое (1:1) и Арда.

Последната по-дълга серия без успех за ЦСКА в първенството бе през пролетта на сезон 2014/2015 и обхващаше цели 12 мача - три в края на редовната фаза на шампионата (0:2 от Локо Сф, 0:1 от Берое, 0:2 от Ботев Пд) и още девет в първата плейофна шестица (0:0 с Берое, 0:4 от Лудогорец, 0:0 с Ботев Пд, 0:1 от Локо Сф, 0:2 от Литекс, 0:0 с Берое, 0:0 с Лудогорец, 2:3 от Ботев Пд и 1:1 с Локо Сф). Тогава армейците записаха и 10 поредни двубоя без отбелязан гол.

ЦСКА се озова в ролята на догонващ за 7-и път от началото на сезона, като в 6 от мачовете тимът постигна равенство - ФК ЦСКА 1948 (2:2), Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Етър (2:2), Берое (1:1) и Арда (1:1), а на „Лаута” загуби от Локо Пд (1:2).

В 7-и пореден мач от Първа лига ЦСКА не успя да отбележи преди почивката, като головата разлика на тима през първите полувремена е 3-9. Армейците се разписаха през първата част само в откриващите три кръга. Единствено срещу Ботев Пд те се оттеглиха като водач в резултата (1:0). Срещу ФК ЦСКА 1948 губеха с 1:2, а с Ботев Вр бе 1:1 на почивката.

В десетте кръга от началото на първенството ЦСКА е запазил само една суха мрежа – срещу Славия (1:0).

Нападателят на ЦСКА Али Соу не се е разписвал от гостуването на Ботев Враца в третия кръг. Той няма попадение вече 558 минути – 9 часа и 18 минути. В този период е отправил 25 удара към вратата.

Материал на "Тема:Спорт"