Крилото на ЦСКА Джером Синклер вече е побеждавал Лудогорец, при това два пъти, припомня "Тема Спорт". Англичанинът бе част от младежката формация на Ливърпул, която се изправи срещу "орлите" в Младежката Шампионска лига през сезон 2014/15. И от двата сблъсъка Джером пази отлични спомени.

На 16 септември 2014 година Ливърпул спечели като домакин с 4:0, а сегашният играч на ЦСКА беше в стартовата единайсеторка. Именно той даде тон за разгрома, като откри резултата в 30-ата минута. Синклер отбеляза и последното попадение в срещата.

На 26 ноември 2014 година двата тима се срещнаха на стадион "Георги Аспарухов", където домакинстваше Лудогорец. Пред около 2000 зрители мърсисайдци стигнаха до успеха по категоричен начин - 3:0. Синклер отново беше титуляр и вкара за 2:0 в 58-ата минута. Пет минути преди края на срещата англичанинът бе заменен.

През есента Синклер не игра срещу Лудогорец на "Армията" в мача, който завърши 2:2, защото още не беше привлечен.