В драматичен мач на стадион Васил Левски ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 4:2 в мач от първия кръг на българската efbet Лига.

През първото полувреме ЦСКА бе пълен господар на терена, но се прибра на почивка само с един гол преднина. Негов автор стана Йоан Баи в 28-та минута. "Армейците" имаха още няколко добри ситуации, но Дани Наумов беше блестящ и спаси всичко, което можеше да спаси.

Втората част започна доста изненадващо и само в рамките на 10 минути, между 47-ма и 57-ма, два гола на Чочев дадоха изненадващ аванс на домакините. ЦСКА все пак се събра и Амос Юга възстанови равенството в 72-та минута. "Червените" получиха дузпа в 82-та минута и Юрген Матей направи нов обрат. В добавеното време се разписа и Жорди Кайседо и ЦСКА заслужено се поздрави с успеха.

Срещата завърши и с два червени картона. В 82-та минута Лазар Марин получи червен картон, а 5 по-късно Любослав Пенев също бе пратен в съблекалните преждевременно.

Първата по-интересна ситуация в мача се случи в 5-тата минута. Греъм Кери отправи коварен удар, но Наумов се справи изби в корнер. Малко след това отново Кери имаше добра възможност да стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената.

Първият четвърт час премина изцяло под диктовката на "армейците", но момчетата на Любо Пенев не бяха достатъчно концентрирани в завършващия пас.

В 16-тата минута Вилдсхут напредна и нанесе мощен удар с десния крак, но за радост на Наумов, който само изгледа топката, тя премина на сантиметри от сглобката на вратата.

Пет минути по-късно Греъм Кери нанесе още един страхотен шут по посока вратата на Наумов, но българският национал отново се справи страхотно и с една ръка изби в корнер. От ъгловия удар не произлезе нищо, след като Амос Юга не успя да достигне до топката.

Натискът на гостите даде резултат в 28-мата минута, когато Йоан Баи напредна отдясно и с много хубав, плътен шут преодоля Наумов за 0:1!

В 32-та минута Живков се озова очи в очи с Наумов, но не овладя топката добре и домакините оцеляха.

В самия край на първото полувреме Радослав Живков отигра отлично с глава и само поредната прекрасна намеса на Наумов предотврати гола.

Второто полувреме започна с атака на домакините, при която те стигнаха до корнер. Центрирането бе чудесно, а Ивайло Чочев се извиси най-високо и с глава не остави шансове на Густаво Бусато. 1:1!

В 50-та минута ЦСКА имаше отлична възможност да възстанови преднината си, но вездесъщия Дани Наумов отново блесна със страхотен рефлекс. Този път той отрази изстрел с левачката на Йоан Баи.

Така се стигна до 57-та минута, когато при още един корнер за домакините, Радослав Живков извърши нарушение и реферът Железов посочи бялата точка. Зад топката застана Чочев и с техничен удар в долния ляв ъгъл направи 2:1.

В 72-та минута една избита топка достигна до Амос Юга и с шут от около 30 метра намери очертанията на вратата. Дани Наумов този път можеше да се намеси по-добре, но не успя. 2:2!

Драмата стана пълна в 82-та минута. Амос Юга нанесе удар при който Лазар Марин игра с ръка и ЦСКА получи дузпа. Реферът Железов гледа ситуацията със системата ВАР и посочи бялата точка. А Марин получи втори жълт и съответно червен картон. Юрген Матей застана зад топката и с удар в десния ъгъл направи пореден обрат.

В 87-та минута старши треньорът на ЦСКА Любо Пенев получи втори жълт картон и също като Марин се прибра преждевремнно в съблекалнята.

В добавеното време на мача Жорди Кайседо се откъсна сам срещу Наумов, преодоля го и вкара в мрежата за 2:4.

ЦСКА 1948 - ЦСКА 2:4