ЦСКА загуби от италианския Рома с 1:5 в мача от група С в дебютното издание на Лигата на конференциите. Двубоят на митичния стадион "Олимпико" започна с гол за „армейците” в 10-ата минута. Вкара го Греъм Кери.

Той беше четвъртият в историята при гостуване на „армейците” на италиански отбор в общо 10 мача. Първият е на легендата Никола Цанев. Той изравнява резултата срещу Интер за 1:1 в 65-ата минута на полуфинала за КЕШ през сезон 1966/1967. Вторият гол, който ЦСКА бележи в Италия, е през 1991 година, когато Велиян Парушев изравнява на Парма за 1:1 в 88-ата минута.

Третият "червен" гол на Апенините е дело на Петър Михтарски. Той бележи почетното попадение за 1:5 срещу Ювентус в 90-ата минута. Това бе най-голямата загуба на ЦСКА в Италия до сега. Днешният резултат изравни най-разгромния неуспех на тима на Апенините, пише "Труд".

Попадението на Кери е първо в историята на ЦСКА в Рим. До момента "армейците" имат загуби с 0:1 и 0:2 срещу Рома на "Олимпико" и равенство 0:0.
Кери вкара петото си попадение за ЦСКА в Европа.

Снимка: БГНЕС