ЦСКА постигна убедителна победа с 3:0 срещу Хебър в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Двубоят трябваше да се играе в Пазарджик, но домакините не успяха да вкарат стадиона си в ред и срещата се проведе на стадион "Българска Армия".

Стойчо Младенов бе направил някои промени в състава си. Георги Йомов, Томас Лам, Юрген Матей и Карло Мухар останаха на резервната скамейка. Въпреки това "армейците" не оставиха съмнение за това кой в по-класният отбор и още през първата част пронизаха своя опонент три пъти. Жорди Кайседо се разписа в 25-а минута, а само две по-късно Ахмедов покачи на 2:0. Кайседо отбеляза третия си гол в 41-а минута и направи резултата класически.

През второто полувреме ЦСКА намали темпото и това беше логично с оглед на предстоящото Вечно дерби на България. "Армейците" създадоха някои добри положения, но така и не успяха да се разпишат за четвърти път.

Така "червените" ще очакват жребия за следващия етап на турнира, а лидерът във втория ни ешелон си взема довиждане с надпреварата.

ЦСКА започна много силно двубоят и още в началото на срещата натика своите символични домакини в тяхното поле. Еквадорецът получи подаване от Кери и отправи истински снаряд, с който не остави никакви шансове на Ивайло Василев.

Само две минути по-късно "армейците" нанесоха втори удар. Разиграване между Кери и Варела остави остави последния на добра позиция. Южноамериканецът изведе Ахмедов с ювелирно подаване и нападателят на "червените" не сгреши за 2:0!

Четири минути преди края на първата част резултатът стана класически. Варела пусна технично подаване към Ахмедов, който центрира към Кайседо и за него не остана нищо друго, освен да направи 3:0. Еквадорският стрелец на ЦСКА се разписа с глава.

През втората част ЦСКА пропусна доста добри положения за още голове, като дори удари греда в 88-а минута, но в крайна сметка резултатът се запази и повече попадения не видяхме.

Хебър - ЦСКА 0:3

0:1 - Кайседо 25'
0:2 - Ахмедов 27'
0:3 - Кайседо 41'

Стартови състави:

Хебър: 25 Ивайло Василев, 24 Томислав Папазов, 18 Радослав Терзиев, 98 Георги Търтов, 11 Цветелин Тонев, 20 Жак Пехливанов, 34 Олег Димитров, 8 Евгени Игнатов, 77 Октай Хамдиев, 12 Емануил Манев, 9 Живко Петков

Резерви: 1 Петър Дебърлиев, 23 Стойчо Папазов, 26 Мартин Вълчинов, 3 Александър Бастунов, 33 Георги Каракашев, 99 Тодор Чаворски, 39 Ивайло Михайлов

Треньор: Николай Митов

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов, 16 Асен Дончев, 18 Брадли Мазику, 28 Пламен Гълъбов, 20 Карол Метс, 3 Жеферсон Телес, 8 Греъм Кери, 5 Федерико Варела, 30 Яник Вилдсхут, 23 Ахмед Ахмедов, 9 Жорди Кайседо

​Резерви: 1 Густаво Бусато, 10 Георги Йомов, 14 Калоян Кръстев, 24 Карло Мухар, 29 Томас Лам, 11 Хамза Чатакович, 2 Юрген Матей