ЦСКА тресна с 1:0 Левски на "Герена" в двубой от деветия кръг на Група “Б” на Югозападната трета лига.

Вторите отбори на "сини" и "червени" направиха едно вълнуващо "вечно дерби", като единственото попадение в мача заби Марк-Емилио Папазов в 17-ата минута.

Както е известно, Елин Топузаков води втория отбор на Левски, докато начело на дублиращия отбор на ЦСКА е Стамен Белчев.

"Червените" поведоха в резултата в 17-ата минута. След грешка в средата на терена на домакините Марк-Емилио Папазов получи подаване зад отбраната на Левски.

Нападателят, който започна кариерата си в детско-юношеския футбол именно при "сините", напредна и лесно преодоля Иван Андонов, след като вратарят се подхлъзна, загуби баланс и падна при излизането да посрещне изскочилия сам срещу него Папазов.

Папазов получи шанс да се разпише и в 73-та минута, когато отново бе изведен зад защитата. Този път нападателят в червено реши да завърши с елегантен прехвърлящ удар, който обаче срещна напречната греда.

Левски създаде две чисти положения до края. Първо Васил Василев не уцели вратата от около 11 метра, след което вратарят на гостите Илия Шаламанов-Тренков спаси опасен удар отблизо по диагонала от Калоян Стрински.

С тази победа ЦСКА се изкачи на четвърто място с 11 точки, а Левски остана девети с пет.

Левски - ЦСКА 0:1

Голмайстор: Марк-Емилио Папазов 17

Левски II: Иван Андонов, Денис Динев, Слави Чакъров, Никола Църовски, Атанас Килов, Антоан Стоянов, Мартин Тодорски, Калоян Стрински, Антон Иванов, Ивайло Марков, Борислав Рупанов.

ЦСКА II: Илия Шаламанов-Тренков, Александър Георгиев, Марк-Емилио Папазов, Илиян Антонов, Юлиан Илиев, Илиян Димитров, Алесандро Николов, Петко Панайотов, Браян Стефков, Росен Маринов и Мартин Сотиров