С гол на Бамба в последната минута ЦСКА се спаси от загуба в последната си зимна контрола в Турция.

"Червените" и Шахтьор Караганда завършиха 3:3 в изключително динамичен двубой, в който родният евробоец изостана в резултата, след това сътвори пълен обрат и отново изостана - с 2:3. В последната минута обаче Дауда Бамба изравни.

Точни за момчетата на старши треньора Саша Илич бяха Дюкенс Назон (62'), Джонатан Линдсет (71') и Дауда Бамба (90').

През първото полувреме играта бе сравнително равностойна, като чистите голови положения почти липсваха. В 5-ата минута Туткишев центрира от корнер в наказателното поле на червените, където Букорац стреля с глава, но бразилският вратар Густаво Бусато показа класа и спаси.

Армейците се опитаха да задържат владението на топката, но така и не успяваха да стигнат до нещо по-опасно пред противниковия страж.

Така се стигна до 37-мата минута, когато Максим Галкин отправи много силен и точен удар от дъгата на наказателното поле към долния десен ъгъл на Бусато и Шахтьор поведе с 1:0. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През втората част момчетата на Саша Илич излязоха пределно мобилизирани да променят развитието на двубоя и в 57-ата минута. Джонатан Линдсет пусна много добър извеждащ пас към Дюкенс Назон, който излезе сам срещу Игор Цуприков и стреля, но вратарят плонжира и успя да спаси.

Натискът продължи и след точно час игра се стигна до дузпа в полза на ЦСКА. Брадли де Нойер проби по левия фланг, след което подаде към Дюкенс Назон, а той продължи към Маурисио Гарсес. Бразилецът подаде към Тибо Вион, който стреля, но Цуприков спаси, а при удара французинът бе фаулиран в наказателното поле на Шахтьор и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Дюкенс Назон, който стреля в средата на вратата и се разписа за 1:1.

В 70-ата минута, когато Тобиас Хайнц получи топката в наказателното поле на Шахтьор, финтира защитник и излезе сам срещу Цуприков, но вратарят на казахстанския отбор успя да спаси удара му. Минута по-късно Амос Юга подаде към Брадли де Нойер, който центрира в наказателното поле на Шахтьор, където Дюкенс Назон бе изпуснат и стреля отблизо, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Цуприков.

Само няколко секунди по-късно армейците осъществиха пълен обрат в двубоя, след като Джонатан Линдсет получи отличен пас от сънародника си Тобиас Хайнц, навлезе в наказателното поле на Шахтьор и с хубав удар под плонжа на Цуприков вкара топката във вратата му за 2:1.

Тибо Вион бе изгонен за втори жълт картон в мача в 74-ата минута. Французинът побърза да изпълни един пряк свободен удар в полза на червените, но това се случи без разрешението на рефера. Заради това съдията реши да покаже втори жълт картон на Вион, а ЦСКА остана с човек по-малко на терена. На негово място се появи Дауда Бамба и армейците останаха с 11 души на игрището.

Десет минути преди края на срещата казахстанците организираха добра атака отдясно, при която топката бе извадена към Муртазаев, а той нямаше проблем да се разпише за 2:2. В 84-ата Амос Юга засече злощастно топката в собствената си врата след силно центриране от левия фланг и Шахтьор (Караганди) отново излезе напред в резултата с гол преднина.

До края на двубоя червените отново започнаха да атакуват и  успяха да изравнят резултата в последната 90-та минута, когато Тобиас Хайнц пресече едно подаване, след което пусна към Дауда Бамба в наказателното поле на Шахтьор, където нападателят финтира защитник и вкара топката във вратата на Цуприков за крайното 3:3.

Това бе последна контролна среща на ЦСКА по време на лагера в Турция. Утре вечер отборът ще кацне на летище Пловдив в 20:30 часа, след което момчетата на Саша Илич ще получат три дни почивка, а в края на седмицата ще изиграят още един приятелски мач срещу Пирин (Благоевград).

ЦСКА - ШАХТЬОР КАРАГАНДА 3:3

0:1 Галкин - 37'

1:1 Назон - 62', дузпа

2:1 Линдсет - 72'

2:2 Муртазаев - 80'

2:3 Юга - 84', автогол

3:3 Бамба - 90'

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 27. Маурисио Гарсес, 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба;