Набралият скорост под ръководството на Христо Янев ЦСКА взе с отлична оценка първия от двата изпита срещу ЦСКА 1948 през настоящата седмица и предстои след часове да се яви на втория с повишено самочувствие и увереност.
"Червените" надиграха убедително съперника и победиха с 2:0 на „Васил Левски“ в 1/4-финал за купата на България във вторник, а днес от 14:45 часа му гостуват за първенство на стадион „Витоша“ в Бистрица в любопитен сблъсък от челото на класирането.
ЦСКА влиза в 21-вия кръг от петата позиция с 34 точки, а домакините са с 6 повече и делят второто място с Лудогорец. Евентуална победа днес ще бъде мощна заявка от ЦСКА за нахлуване в Топ 3. И няма как да е иначе, след като отборът се намира в огромен възход и е спечелил 11 от последните си 12 мача във всички турнири.
А с триумфа във вторник предизвика и сътресения в тазседмичния си противник и основен конкурент за тройката. Старши треньорът Иван Стоянов и помощникът му Коста Янев бяха освободени от ЦСКА 1948 след поражението за купата и днес домакините от Бистрица ще бъдат водени от Александър Александров-Алвеша и Атанас Борносузов.
ЦСКА е длъжен да се възползва от силния старт на пролетта и да продължи възходящото си развитие в спортно-техническо и психологическо с победа в традиционно тежкото гостуване в Бистрица.
Шампионатната визита на ЦСКА 1948 може да се окаже от ключова важност за пролетта на армейците и да донесе доста повече от просто 3 точки на тима, воден от Христо Янев. Защото предстоящият сблъсък на стадион „Витоша“ на практика се явява най-трудното препятствие за ЦСКА в следващите 5 кръга. И успех днес ще отвори широко вратите на червените към спечелване на 15 точки от петте мача до гостуването на Лудогорец в Разград от 26-ия кръг.
Бърза справка с програмата показва, че след срещата днес за армейците предстоят 4 поредни двубоя на националния стадион „Васил Левски“ – домакинства на Славия, Ботев Вр и Локо Сф, както и символично гостуване на Септември. И предвид показаното от отборите в първия пролетен кръг, всички съперници изглеждат повече от преодолими, а като най-труден се очертава последният мач преди визитата в Разград – срещу столичните железничари. Дотогава обаче червените имат да разиграят още 12 точки и днес са длъжни да добавят към актива си първите три от тях.
Интересно е, че поради различни стечения на обстоятелствата ЦСКА не гостува в Бистрица нито веднъж през миналата календарна година. Основна причина за това беше и славният минал сезон, който двата тима изпратиха, като армейците се добраха до втората плейофна четворка, докато ЦСКА 1948 остана в групата на борещите се за оцеляване. Така последната визита на червените на стадион „Витоша“ датира от 7 ноември 2024 г., когато ЦСКА обърна до 3:1 след ранен автогол на Лиъм Купър и попадения на Годуин Коялипу (2) и Марселино Кареасо.
В първия мач между двата тима през този сезон пък гостите от Бистрица спечелиха с 1:0 на „Васил Левски“ срещу тима, воден от Душан Керкез, а голмайстор бе Мамаду Диало. Армейците вече взеха частичен реванш за поражението с триумфа за купата във вторник, но със сигурност ще искат да затвърдят превъзходството си и в шампионатния сблъсък днес. ЦСКА преследва четвърта поредна победа във всички турнири, а целта е те за втори път през сезона да станат 8 преди гостуването на шампиона Лудогорец в средата на март.







Домашна версия на класическата "Цезар" салата (РЕЦЕПТА)
Зодии, които се нуждаят от допълнителна грижа за психичното здраве
Късна емисия
Най-сетне: Никол Кидман коментира развода с Кийт Ърбан
5 парфюма, които ще са хит за пролет 2026
Животът става по-светъл и приятен за 4 зодии преди края на март 2026 г.
Само в България: BMW продава повече от Ford, Peugeot и Opel
MG пусна 7-местен PHEV на пазара в Европа
Колата на френския президент – тестваме DS N°8
Ford Galaxie престоя 46 години на дъното на езеро
И трите ни боркини са пети, Бръснарова в спор за бронза
Три медала по бокс за България на Световната купа в Будва
Уайлдър към Чисора: Опитай се да ме убиеш!
Фюри каза кой би спечелил битка между Усик и Тайсън в разцвета им
Какво се случва в ушите ни, когато носим слушалки?
Нарушеният сън – възможен симптом на Алцхаймер
Как фталатите намаляват яйчниковия резерв и пречат на зачатието?
Ранни и късни проблеми, породени от лъчетерапията
Коментари
Напиши коментар08:54 | 16 фев 2026 г.
20:05 | 15 фев 2026 г.
20:01 | 15 фев 2026 г.
16:04 | 14 фев 2026 г.
16:02 | 14 фев 2026 г.
16:00 | 14 фев 2026 г.
14:03 | 14 фев 2026 г.
13:09 | 14 фев 2026 г.
13:01 | 14 фев 2026 г.
12:40 | 14 фев 2026 г.
Напиши коментар