Аталанта нанесе втора загуба на Милан през настоящия сезон в Серия А. Бергамаските тотално надиграха своя опонент и логично стигнаха до изразителен успех с 0:3 на „Сан Сиро“.

Кристиан Ромеро (26‘) откри резултата в средата на първата част, а Йосип Иличич (53‘) и Дуван Сапата (77‘) подпечатаха победата след почивката.

Въпреки загубата „росонерите“ остават зимен първенец в Калчото, след като Интер също не успя да победи Удинезе и „нерадзурите“ ще трябва да се задоволят с втората позиция.

Милан влезе в двубоя в серия от 5 победи в последните 6 шампионатни мача, но днес Аталанта нанесе втора загуба на тима на Стефано Пиоли.

Единственото поражение до днес дойде от шампиона Ювентус преди 3 кръга.

При един от последните сблъсъци помежду им Аталанта разгроми „росонерите“ с 5:0 в Бергамо и днес Ибрахимович и компания бяха решени да си отмъстят.

От другата страна, бергамаските направиха две поредни равенства, но пък нямат загуба в последните девет срещи в първенството.

Отборът, воден от Джан Пиеро Гасперини, продължава доброто си представяне на „Сан Сиро“ и вече 7 години не познава вкуса на загубата на този стадион.

Милан остава на върха с 2 точки преднина пред втория Интер, докато Аталанта се изкачи до 4-тото място с актив от 36 точки.

„Росонерите“ започнаха по-активно и още в първата минута Ибрахимович стреля опасно покрай страничния стълб.

Дори и топката да беше влязла обаче попадението нямаше да бъде зачетено заради засада на шведския нападател.

Бързото темпо, с което стартира мача, продължи и в следващите минути. Бергамаските постепенно започнаха да упражняват натиск в противниковата половина.

Малко преди да измине четвърт час игра Хатебург стреля в близкия ъгъл, но след рикошет от крака на Кесие топката излезе в ъглов удар.

Последваха две опасности, които се откриха пред Иличич, но и те не бяха увенчани с успех.

Натискът на Аталанта даде резултат в 26-ата минута. Госенс центрира в наказателното поле, а там Ромеро съумя да изпревари Калулу и с глава прати топката между краката на стража на Милан – 0:1.

„Росонерите“ трудно намираха отговор на агресивната игра на своя опонент и гостите бяха близо до второ попадение. В 39-ата минута Иличич отправи мощен изстрел от пряк свободен удар, но Донарума успя да избие.

Две по-късно пред Ибрахимович се откри отлична възможност да възстанови равенството, но нападателят не намери целта от близко разстояние.

5 минути след почивката Йосип Иличич бе повален от Кесие в пеналтерията на домакините и съдията посочи бялата точка.

Словенецът се нагърби с изпълнението и удвои аванса на своя тим, пращайки топката под плонжа на Донарума.

След час игра Дуван Сапата можеше окончателно да убие интригата в мача, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но изстрелът му с глава мина над вратата.

В 70-ата минута първото докосване на Манджукич с червено-черния екип можеше да се окаже гол. Пиерлуиджи Голини обаче се намеси решително и предотврати попадение.

Вместо това Сапата сложи точка на спора в 77-ата минута. Колумбисйкият нападател на бергамаските бе изведен на отлична позиция и преодоля Донарума за трети път.

В самия край на срещата Брахим Диас можеше да отбележи почетно попадение, но ударът му от дъгата на наказателното поле срещна страничната греда.

Милан – Аталанта 0:3

0:1 – Ромеро 26‘

0:2 – Иличич 53‘

0:3 – Сапата 77‘

Милан: Донарума, Калабрия, Калулу (Мусакио – 57‘), Кяер, Ернандес, Мейте (Диас – 46‘), Кесие, Тонали, Кастийехо (Манджукич – 70‘), Леао (Ребич – 70‘), Ибрахимович

Аталанта: Голини, Толой, Ромеро, Джимсити (Калдара – 90+1‘), Хатебур (Меле – 68‘), Де Роон, Фройлер, Госенс (Паломино – 90+1‘), Песина (Малиновски – 90+1‘), Иличич (Мюриел – 83‘), Сапата