Милан се върна на победния път в Серия А. След като в предния кръг "росонерите" едва се добраха до равенство с Удинезе в последната минута, днес те се наложиха убедително над Верона с 2:0.

Раде Крунич (27‘) откри резултата на стадион "Антонио Бентегоди" след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар, а в началото второто полувреме Диого Далот (50‘) също се разписа за успеха.

Въпреки многото отсъстващи в състава на Стефано Пиоли, тимът показа добра игра и съвсем заслужено се поздрави с 3-те точки.

Извън сметките на италианския треньор бяха редица основни играчи – Златан Ибрахимович, Анте Ребич, Марио Манджукич, Исмаел Бенасер и Хакан Чалханоглу и Тео Ернандес.

От другата страна, Верона не успя да извади аргументи в днешната среща и отборът на Иван Юрич се отчете едва с един точен удар към противниковата врата за 90 минути. По този начин домакините прекъснаха серията си от 4 поредни мача без поражение (включително равенство срещу Ювентус) и остава на 8-а позиция с 38 пункта.

Милан скъси дистанцията до лидера Интер на 3 точки, но утре "нерадзурите" приемат Аталанта и имат възможност отново да увеличат преднината си.

На "червено-черните" им предстои сблъсък от 1/8-финалите в Лига Европа и в четвъртък ще имат тежката задача да се изправят срещу Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".

Срещата започна равностойно, а първата по-опасна ситуация се откри пред "росонерите" след четвърт час игра. Давиде Калабрия центрира перфектно към Рафаел Леао, но изстрелът с глава на португалеца мина над вратата.

В 27-ата минута Милан получи възможност да изпълни пряк свободен удар в непосредствена близост до наказателното поле. Раде Крунич стреля по великолепен начин и въпреки че топката бе насочена във вратарския ъгъл, Марко Силвестри нямаше никакъв шанс да се намеси – 0:1.

Гостите продължиха да бъдат по-агресивният отбор и 5 по-късно опасен удар на Леао мина покрай десния страничен стълб.

"Росонерите" започнаха по-добре след почивката и увеличиха своя аванс още в 50-ата минута. Поредната им многоходова атака завърши с прекрасно изпълнение от страна на Диого Далот, което направи стража на домакините безпомощен за втори път.

Логично темпото спадна и двата отбора приеха играта в центъра на терена.

15 минути преди края на редовното време Димарко опита да застраши Донарума от малък ъгъл, но стражът внимаваше и изби в корнер. Секунди по-късно Чикерини стреля с глава, обаче отново неточно.

Едва в 87-ата дойде и първият изстрел в очертанията на вратата на гостите. Давиде Фараони засече центриране от ъглов удар, но Раде Крунич успя да изчисти топката от голлинията.

Верона – Милан 0:2

0:1 – Крунич 27‘

0:2 – Далот 50‘

Верона: Силвестри, Маняни, Гюнтер (Димарко – 57‘) , Чекерини, Фараони, Тамез, Велосо (Илич – 57‘), Лазович, Барак (Беса – 54‘) , Дзакани (Салседо – 54‘), Лазаня (Фавили – 74‘)

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Романьоли, Томори, Далот, Кесие, Мейте, Салемакерс, Крунич, Кастийехо (Хауге – 78‘), Леао