Ромелу Лукаку е "Черната сила" на Интер, пише "Труд". Белгиецът изравни знаменит рекорд на Алън Шиърър и изпрати отбора в четвъртфиналната осмица на Лига Европа след 2:0 срещу Хетафе в Герзенкирхен.

Лукаку заби първия гол и вече има попадения в осем поредни евродуела. С толкова се гордее само Шиърър. Миналото лято нападателят пристигна като провален футболист на Манчестър Юнайтед, за да се превърне в най-решителния играч на Антонио Конте.

Голът срещу Хетафе бе под №30 за Лукаку във всички турнири. Никога преди белгиецът не е имал толкова в един сезон. А последният футболист на Интер с подобна статистика е камерунецът Самуел Ето'о през сезон 2010/11 - 37 попадения. В последните 30 кампании 30 или повече гола за "нерадзурите" са вкарали единствено бразилската легенда Роналдо и аржентинецът Диего Милито.

Датчанинът Кристиян Ериксен, привлечен през зимата от Тотнъм, също се разписа срещу Хетафе. Трябваше му само минута на терена, след като влезе като резерва.

Най-много комплименти обаче отидоха за Алексис Санчес. Ден след мача чилиецът официално преминава за постоянно от Манчестър Юнайтед в Интер, досега бе под наем.

"Успяхме да върнем увереността му - каза Конте. - Трансферът е много добър за нас. Преди това Алексис имаше две наистина твърде слаби години в Юнайтед. Сега се наслаждава на добрата си работа."