Интер разби с 3:0 като гост Сасуоло в мач от 9-ия кръг на Серия "А".

"Нерадзурите" решиха изхода на сблъсъка още до 14-ата минута, когато имаха преднина от две попадения. Алексис Санчес откри резултата в 4-ата минута, после Влад Кирикеш си заби автогол. След час игра Роберто Галярдини с чудесно изпълнение също записа името си сред голмайсторите.

Така футболистите на Антонио Конте реагираха по най-добрия начин срещу заплахите, които получиха от крайните си тифози тази сутрин.

С успеха Интер събра 18 точки и се изкачи на 2-ро място в класирането. Сасуоло има същия актив, но заема 3-та позиция. В следващия кръг Болоня гостува на "Джузепе Меаца", а "неровердите" имат визита на Рома.

Атаката на Сасуоло поведе младежкия национал на Италия Джакомо Распадори. Той беше подпомаган от голямата звезда на "неровердите" Доменико Берарди, Джереми Бога и Филип Джуричич. Конците в халфовата линия дърпаха желаният от Ювентус Мануел Локатели и впечатляващия от началото на сезона млад французин Максим Лопес.

Голмайсторът на Интер Ромелу Лукаку очаквано получи почивка. Атаката на гостите поведоха Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес, зад тях игра Артуро Видал. По фланговете Антонио Конте заложи на Матео Дармиан и Иван Перишич, Кристиан Ериксен за пореден път остана резерва.

Мачът започна шеметно за Интер и преди да е изтекъл четвърт час игра гостите имаха комфортна преднина от два гола. Още в 4-ата минута Лаутаро Мартинес се пребори и сервира топката на Алексис Санчес, който я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на Андреа Консили – 1:0!

Малко по-късно Мартинес преодоля няколко съперници и шутира от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда. В 14-ата минута "нерадзурите" стигнаха и до второто попадение. Артуро Видал беше намерен на далечната греда след корнер и нанесе силен изстрел. Топката се отби във Влад Кирише и влетя в мрежата за 2:0!

Сасуоло можеше да се върне в мача в 21-ата минута, но силният удар на Филип Джуречич прелетя на сантиметри от целта. В 38-ата минута домакините изпуснаха нов шанс за гол. Джереми Толян получи невероятен пас по земя, разсякъл защитата. Последва мощен удар в десния ъгъл, но Самир Ханданович спаси.

След почивката Сасуоло се опита да натисне, но вместо това допусна трети гол. След час игра Матео Дармиан намери Роберто Галярдини, той преодоля съперника си и нанесе страхотен удар в долния ляв ъгъл за 3:0! Малко по-късно Алексис засече от воле, но неточно.

В тези минути Интер контролираше мача изцяло и не се виждаше как може да допусне гол. В атаките на Сасуоло липсваше острота и за Ханданович нямаше никаква работа. До края резултатът остана непроменен, а попадение на Ромелу Лукаку беше отменено за засада.

Сасуоло – Интер 0:3

Голмайстори: 0:1 Санчес (4); 0:2 Кирикеш (14-авт), 0:3 Галярдини (60)

Сасуоло: Консили, Толян (59-Мюлдюр), Кирикеш (42-Марлон), Ферари, Рожерио, Лопес, Локатели, Берарди, Джуричич (59-Обианг), Бога, Распадори (76-Траоре)
Треньор: Роберто Де Зебри

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан (90-Хакими), Барела (85-Сенси), Видал, Галярдини, Перишич (85-Ериксен), Лаутаро (79-Мартинес), Санчес (79-Лукаку)
Треньор: Антонио Конте

Стадион: "Мапей"
Съдия: Масимилиано Ирати
Жълти картони: Локатели, Рожерио, Лопес (Сасуоло); Перишич (Интер)