С два гола на Ашраф Хакими Интер победи с 3:1 Болоня в мач от 10-ия кръг на Серия "А", игран на стадион "Джузепе Меаца".

Фланговият футболист се разписа в 45-ата и 70-ата минута, а преди него Ромелу Лукаку (16) беше открил резултата. Точен за гостите беше Емануел Винято за 1:2.

С успеха "нерадзурите" прекъснаха серията си от две поредни домакински загуби от този съперник и си върнаха 2-то място с 21 точки. Лидерът Милан има 23 т. и мач по-малко, гостуване на Сампдория утре.

Болоня остава на 10-та позиция с 12 т.

Ромелу Лукаку и Алексис Санчес поведоха атаката на Интер, а по крилата Антонио Конте заложи на Ашраф Хакими и Иван Перишич. Бившият футболист на миланци Гари Медел действа като централен защитник за Болоня, в предни позиции игра друг футболист, носил "синьо-черния" екип – Родриго Паласио.

Интер поведе в 16-ата минута. Тогава Иван Перишич центрира в наказателното поле и Ромелу Лукаку овладя с първото докосване. Последва точен шут до лявата греда за 1:0!

"Нерадзурите" продължиха да доминират и в средата на полувремето бяха на косъм от втори гол. Роберто Галярдини засече мощно с глава, но топката премина малко над напречния стълб.

В 34-ата минута при контра Лукаку беше изведен сам срещу Лукаш Скорупски, но вратарят успя да изби. В 45-ата минута домакините все пак стигнаха до втори гол.

Марсело Брозович с превъзходен пас изведе Ашраф Хакими, който с брилянтен изстрел в долния ляв ъгъл вкара втория си гол за сезона в калчото!

В 56-ата минута Интер можеше да покачи преднината си. Алексис Санчес беше намерен непокрит в наказателното поле и потърси долния десен ъгъл, но Скорупски отново изби.

В 67-ата минута Болоня се върна в мача, след като резервата Емануел Винято получи топката и я прати неспасяемо под напречната греда за 1:2!

Само 180 секунди по-късно "нерадзурите" възстановиха аванса си от два гола. Хакими проби и шутира мощно в долния ляв ъгъл, с което матира вратаря за 3:1! По-късно Лаутаро Мартинес също можеше да се разпише с шут по диагонала, но мерникът му изневери.

В продължението Самир Ханданович спаси два поредни удара и резултатът остана непроменен.

Интер – Болоня 3:1

Голмайстори: 1:0 Лукаку (16), 2:0 Хакими (45), 2:1 Винято (67), 3:1 Хакими (70)

Интер: Ханданович; Де Фрай, Шкриняр, Бастони (83-Д'Амброзио); Видал (71-Барела), Брозович, Галярдини; Перишич, Хакими (71-Дармиан); Санчес, Лукаку (71-Мартинес)
Треньор: Антонио Конте

Болоня: Скорупски; Данило, Медел (63-Домингес), Томиясу; Шутен, Сванберг (63-Винято), Сориано; Де Силвестри, Хики (63-Хайлоти); Паласио (79-Вергани), Бароу (79-Раби)
Треньор: Синиша Михайлович

Милано, ст.: "Джузепе Меаца"
Съдия: Паоло Валери
Жълти картони: Хакими (Интер); Хики, Данило (Болоня)