Интер победи с 2:0 Специя в двубой от междинния 15-и кръг на Серия А. Роберто Галярдини и Лаутаро Мартинес от дузпа донесоха успеха с голове през двете полувремена. „Нерадзурите“ излязоха на второ място във временното класиране, като са на точка от лидера Наполи, който е и с мач по-малко.

Гостите, в чийто състав бе българският национал Петко Христов, остават точно над зоната с изпадащите отбори, но могат да бъдат задминати след изиграването на всички срещи от кръга.

Футболистите на Симоне Индзаги натиснаха съперника още от първия съдийски сигнал. Корея, Перишич и Лаутаро обаче показаха неточен мерник. След това Дъмфрис опита далечен изстрел, който беше отразен от вратаря.

В 36-ата минута Интер откри резултата. Д'Амброзио пусна пас към Лаутаро, който с пета насочи топката към Галярдини, а халфът изпревари шпагата на Христов и с точен удар вкара първия си гол от началото на сезона.

Малко след почиваката Корея стреля силно и разстресе напречната греда, а топката тупна около голлинията, но съдийски сигнал не последва. В 58-ата минута Кивиор игра с ръка при шут на Лаутаро и съдията отъсди дузпа.

Именно аржентинецът беше точен от бялата точка за 2:0. Малко по-късно Чалханоолу направи двойно подаване с Лаутаро и стреля опасно. Проведел спаси, а при добавката Галярдини стреля неточно.

До края на мача шампионите контролираха събитията на терена и без проблем стигнаха до трите точки.

Интер – Специя 2:0

Голмайстори: 1:0 Галярдини (36), 2:0 Лаутаро (58-д)

Интер: Ханданович, Шкриняр, Д’Амброзио, Димарко, Дъмфрис, Галярдини, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Лаутаро, Корея

Специя: Проведел, Амиан, Ерлич, Христов, Кивиор, Реца, Коваленко, Сала, Джеси, Салседо, Манай