Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини бе бесен от съдийската бригада начело с Пиеро Джакомели след равенството 2:2 с Ювентус.

Както е известно, торинци се добраха до равенството с две много спорни дузпи, които бяха вкарани от Кристиано Роналдо.

Дуван Сапата даде аванс на тима си в 16-та минута, а Кристиано Роналдо изравни от дузпа в 55-та. След почивката сценарият се повтори - Аталанта пак поведе, този път чрез Руслан Малиновский в 81-та минута, а в 90-та Роналдо отново изравни от дузпа.

„Много строго ни съдят. Да отрежем ръцете на играчите ли? Това не са първите дузпи, които видяхме този сезон. Свиреха ги постоянно срещу нас. Това е безумие. Тук интерпретацията не е същата както в други страни”, заяви Гасперини.

Аталанта пропусна да се изкачи до 2-то място в Серия А и прекъсна серията си от девет поредни победи. Момчетата на Джан Пиеро Гасперини имат актив от 67 точки, с една по-малко от втория Лацио. Ювентус продължава да трупа преднина на върха и вече има актив от 76 т.