Ювентус си свърши работата и не допусна разликата спрямо първия Интер да се увеличи още повече. "Бианконерите" се наложиха у дома над новака в Серия А Специя с 3:0.

И трите попадения паднаха след почивката – Мората (62‘) откри резултата само минута след като се появи от резервната скамейка. В 71-ата Федерико Киеза удвои, а Кристиано Роналдо (89‘) оформи класиката на "Ювентус Арена".

Дълбоко в добавеното време българският нападател Андрей Гълъбинов пропусна дузпа.

"Старата госпожа" беше по-добрият отбор на терена и съвсем заслужено се поздрави с 3-те точки. Така "зебрите" записват едва втора победа в последните 6 срещи във всички турнири.

В последния момент от сметките на Андреа Пирло отпадна Матайс де Лихт, който получи контузия по време на загрявката, а неговото място бе заето от Джанлука Фработа.

В първия двубой помежду им по-рано през сезона шампионите сразиха отбора на Винченцо Италиано на "Алберто Пико" с 4:1.

Специя продължава да показва добра игра, но записа трети пореден мач без успех. "Орлетата" остават на 14-о място в класирането с 25 пункта, на 7 от опасната зона.

Ювентус събра актив от 49 точки и съкрати дистанцията до лидера Интер на 7 т.

Гостите започнаха срещата по-агресивно и можеха да поведат в резултата още в 7-ата минута. Маркица получи топката на добра позиция, но от близко разстояние не намери целта.

"Бианконерите" отговориха с попадение на Киеза, което обаче бе отменено заради засада.

След като измина половин час игра отново Маркица пробва да застраши Шчесни, но Демирал отклони изстрела и за късмет на стража кълбото премина над напречната греда.

В 37-ата минута Федерико Киеза опита нещо средно между удар и подаване от малък ъгъл, но Иван Проведел внимаваше и успя да се намеси.

5 по-късно се откри и най-добрата възможност пред домакините. Кристиано Роналдо получи в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, обаче топката се отби в страничния стълб.

Още в началото на второто полувреме Виняли допусна грешка при връщане назад, но футболистите на "старата госпожа" не се възползваха от ситуацията и Ерлич премахна опасността.

В 59-ата минута шампионите организираха добра атака, която можеше да завърши с гол, но вратарят на "орлетата" изби топката пред погледа на Роналдо.

Малко след това две от резервите – Бернардески и Мората, взаимодействаха помежду си, а последният откри резултата. Първоначално останаха съмнения за засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

Домакините продължиха да атакуват в търсене на втори гол и той не закъсня. В 71-ата минута Федерико Киеза удвои аванса на своя тим. Италианецът стреля отблизо, Проведел отрази първия удар, но при добавката 23-годишният футболист не сбърка – 2:0.

Четвърт час преди края на мача Кристиано Роналдо стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на Специя се отчете с добра намеса.

Португалецът все пак записа името си сред голмайсторите в 89-ата минута и оформи класическия резултат.

Дълбоко в добавеното време гостите получиха възможност да изпълнят дузпа, а зад топката застана Андрей Гълъбинов. Българският нападател обаче стреля твърде слабо и Шчесни запази суха мрежа.

Ювентус – Специя 3:0

1:0 – Мората 62‘

2:0 – Киеза 71‘

3:0 – Роналдо 89‘

Ювентус: Шчесни, Данило, Демирал, Фработа (Бернардерски – 61‘), Алекс Сандро, Киеза (Рамзи – 72‘), Бентанкур, Рабио, МакКени (Мората – 61‘), Кулушевски (Ди Пардо – 88‘), Роналдо

Специя: Проведел, Виняли, Ерлич, Терци, Маркица (Бастони – 86‘), Eстевес, Сена (Агуме – 86‘), Маджоре (Акампора – 72‘), Фариас (Верди – 72‘), Джаси, Н‘Зола (Гълъбинов – 72‘)