Атлетико Мадрид и Байерн Мюнхен направиха горчиво и за двата отбора равенство 1:1 в двубой от група "А" на Шампионската лига, игран на стадион "Уанда Метрополитано".

Момчетата на Диего Симеоне откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Жоао Феликс, а гостите изглеждаха доста безидейни без големите си звезди.

След паузата Байерн вдигна оборотите и на няколко пъти постави своя противник под напрежение, но липсваха чистите голови възможности. Все пак в 86-ата минута Томас Мюлер изработи дузпа и я вкара.

Така рекордната серия на баварците (победители в групата с 13 пункта) от 15 поредни победи в турнира прекъсна, а испанците (второ място с 6 точки) ще треперят за класирането си на елиминационната фаза. Трети с четири точки е Залцбург, който приема Атлетико в напечен мач идната седмица.

Търсещите спешно класиране за осминафиналите "дюшекчии" очаквано започнаха по-надъхано срещу експерименталния състав на Байерн Мюнхен, който беше без тримата си най-добри футболисти за годината Мануел Нойер, Джошуа Кимих и Роберт Левандовски. Треньорската сензация Ханзи Флик дори имаше смелостта да пусне като титуляри 17-годишните хлапаци Арей-Мби и Мусиала.

Преди изтичането на четвърт час игра позаспалите баварци сътвориха първата си интересна акция, но Лерой Сане шутира много неточно. В средата на първото полувреме Яник Караско би силно и на педя покрай левия страничен стълб.

В 26-ата минута Атлетико все пак откри резултата чрез голямата си звезда Жоао Феликс. Маркос Йоренте игра на двойно с Киърън Трипиър и пусна към близката греда, където португалецът реализира с майсторски удар от движение.

Джамал Мусиала направи страхотен пробив, слаломирайки покрай трима футболисти на противника, но след тома шутира покрай сглобката. На отсрещната врата силен, но неточен снаряд отправи Йоренте.

Малко след почивката Байерн създаде кратка опасност пред вратата на домакините, но всичко се размина с няколко корнера. Жоао Феликс разтресе напречната греда след подаване отдясно преди изтичането на час игра, но после съдийската греда маркира засада.

Последва доста скучен период, в който и двата отбора не сътвориха нищо запомнящо се, а здравата битка за всяка педя терен не даваше резултат. За няколко секунди се получи карамбол в пеналта на мадридчани, но опасността се изпари много бързо.

В 85-ата минута хегемонът на Европа получи право да изпълни дузпа заради нарушение на Фелипе срещу Томас Мюлер. Потърпевшият пое отговорността и не сбърка, вкарвайки с прецизен удар в десния ъгъл.

В последните минути Атлетико Мадрид опита нещо като хаотичен натиск, но не успя да вземе трите точки. Така след седмица "бандата на Чоло" не трябва да губи визитата си на Залцбург, ако иска да излезе от групата като втори след Байерн.

Атлетико Мадрид - Байерн Мюнхен 1:1

1:0 Жоао Феликс - 26'
1:1 Томас Мюлер - 86', дузпа