Байерн Мюнхен и РазенБалшпорт Лайпциг направиха зрелищно равенство 3:3 в дербито на десетия кръг на германската Бундеслига, играно на стадион "Алианц Арена".

Двата отбора изиграха вихрено първо полувреме, което си разделиха с общо четири попадения. Нкунку откри в 19-ата минута, но четвърт час по-късно европейският първенец сътвори пълен обрат чрез 17-годишния Мусиала и Мюлер. Клуиверт обаче набързо възстанови равенството.

Веднага след почивката Форсберг мушна трети гол във вратата на баварците, които имаха само "сухи" мрежи в предишните четири мача (3:0, 2:0, 1:0 и 0:0) с този противник тук.

Четвърт час преди края Мюлер заби втория си гол в сблъсъка, а "хеттрик" от асистенции постигна един от най-добрите на терена тази вечер - Коман.

Така хегемонът и лидер в таблицата Байерн Мюнхен събра 23 точки, докато момчетата на Юлиан Нагелсман са втори с 21 пункта.

Беше изминала само минута и половина, когато разклатената напречна греда спаси шампионите! Марсел Забитцер хитро изчака топката извън наказателното поле при изпълнение на корнер и отправи страховит снаряд, при който беше много близо до откриване на резултата.

Играта на баварците в първите десетина минути не се получаваше и първата интересна ситуация в наказателното поле на гостуващия отбор дойде след финта и леко неточния изстрел с левачката на Кингсли Коман.

В 19-ата минута "биковете" вкараха първия си гол в Мюнхен от пети опит (преди това техните резултати тук бяха 0:3, 0:2, 0:1 и 0:0 през пролетта). Емил Форсберг напредна при бърза контраатака на РБ и пусна в коридор за Кристофър Нкунку. Последният се възползва от неразчетеното излизане на Мануел Нойер и намери опразнената врата с лекота.

Бенжамен Павар беше много близо до това да върне позаспалите шампиони в мача със запазената си марка - въртелив снаряд от дистанция. Световният шампион хвана топката от ждроб и я насочи майсторски точно под напречната греда, но и Петер Гулаши обра овациите с феноменално спасяване с една ръка и атрактивно хвърляне.

Точно преди изтичането на половин час игра обаче 17-годишният Джамал Мусиала матира противника от Лайпциг малко след влизането си като резерва. Той получи от Коман и шутира от дъгата на наказателното поле, намирайки по прецизен начин долния десен ъгъл.

Хегемонът на Европа нанесе втори удар само четири минути по-късно, когато Коман записа нова асистенция, а Томас Мюлер се оказа на върха на атаката и не бърка. Отлична работа свърши и Роберт Левандовски, промушил топката между краката на Дайо Упамекано.

Радостта на домакините обаче не продължи дълго, защото при следващата си акция "биковете" изравниха. Джъстин Клуиверт  беше оставен непокрит в наказателното поле и завърши с точен изстрел в долния ляв ъгъл.

Три минути след почивката гостите отново излязоха напред в резултата. Анхелино центрира отляво към далечната греда, където Емил Форсберг засече с глава и вкара отблизо.

Последва сравнително кротък и скучен период, в който Байерн взе инициативата и играта се водеше в половината на клуба от Лайпциг, но не се стигаше до нищо съществено. В играта на шампионите липсваше обичайната острота и макар да държаха топката в по-голяма част от времето, техният опонент изглеждаше по-опасен.

Въпреки това четвърт час преди края на редовното време Байерн изравни - 3:3! Мусиала чукна вдясно за Коман, който центрира меко и Томас Мюлер вкара с глава в долния ляв ъгъл. За французина това беше трета асистенция в двубоя.

Така за първи път през второто полувреме воденият от Юлиан Нагелсман отбор изглеждаше застрашен и от играта му лъхаше леко напрежение, както и необичайна припряност в определени действия. До края обаче липсваха нови опасни положения и двата отбора разделиха точките.

Байерн Мюнхен - РазенБалшпорт Лайпциг 3:3

0:1 Кристофър Нкунку - 19'
1:1 Джамал Мусиала - 30'
2:1 Томас Мюлер - 34'
2:2 Джъстин Клуиверт - 36'
2:3 Емил Форсберг - 48'
3:3 Томас Мюлер - 75'