Байерн Мюнхен постигна наглед лесна домакинска победа с 4:0 над Хофенхайм. Дни след триумфа с 4:0 като гост на Бенфика в Шампионската лига баварците си гарантираха трите точки още през първото полувреме. Серж Гнабри даде аванс на тима си в 16-та минута, след като 8 по-рано негов гол бе отменен. В 30-та Роберт Левандовски отбеляза дежурния си гол – 10 от началото на сезона в Бундеслигата и 54-ти за календарната 2021 година. През втората част се разписаха Ерик Максим Чупо-Мотинг (82) и Кингсли Коман (87), а още два гола на тима бяха отменени

С този успех Байерн продължава да води в класирането с 22 точки след 9 мача и голова разлика 33:8. Вторият Борусия Дортмунд надигра с 3:1 като гост днес Арминия Билефелд и сибра актив от 21 точки.

Баварците бяха отново без треньора си Юлиан Нагелсман, който е нарантиниран заради коронавирус, но това не се отрази по никакъв начин на тима. Още в 8-та минута Серж Гнабри отбеляза гол, който впоследствие бе отменен заради нарушение. Немският национал открадна топката Грилич, а реферът си помогна с ВАР, за да отсъди фаул в атака.

Все пак в 16-та минута Гнабри отбеляза редовен гол. Баварците изградиха многоходова атака, при която Мусиала намери Гнабри в наказателното поле. Халфът с удар по диагонала не остави шансове на стража на гостите и направи 1:0.

В 30-та минута Роберт Левандовски на практика подпечата трите точки. Байерн изгради бърза контраатака, при която Томас Мюлер се пребори за топката със защитник на гостите и чукна към Лева. Полякът се възползва от лошото позициониране на Бауман и с удар от около 30 метра направи 2:0. До края на полувремето домакините продължаваха да атакуват, а в 44-та минута Бауман не позволи на Левандовски да вкара втория си гол.

След почивката Байерн продължи да доминира, но Мусиала и Забицер стреляха покрай вратата. Шанс имаха и гостите в 72-та минута, когато Жоржиньо Рютер шутира много опасно, но топката облиза страничната греда.

Резервите Коман и Чупо-Мотинг пропуснаха по още едно изгодно положение за Баерн, преди в 82-та минута Чупо-Мотинг да вкара трети гол. Камерунецът се възползва от грешка в защитата на гостите и отблизо направи 3:0. Малко след това Корентен Толисо също успя да се разпише, но голът му беше отменен заради засада.

В 87-та минута и Коман успя да се разпише. Французинът се измъкна от линията на засадата след прекрасно подаване на Упамекано и сам срещу Бауман нямаше проблеми да отбележи четвъртия гол в срещата.

Байерн Мюнхен – Хофенхайм 4:0

1:0 Серж Гнабри 16‘

2:0 Роберт Левандовски 30‘

3:0 Ерик Максим Чупо-Мотинг 82‘

4:0 Кингсли Коман 87‘

Байерн Мюнхен: Нойер, Павар, Упамекано, Ернандес (46 – Зюле), Ричардс, Забицер (77 – Толисо), Кимих, Гнабри (77 – Сане), Мюлер (65 – Чупо-Мотинг), Мусиала (70 – Коман), Левандовски

Хофенхайм: Бауман, Ричардс, Грилич, Пош, Раум, Гайгер (87 – Щилер), Самасеку (57 – Руди), Акпобума, Ларсен (57 – Сков), Бебу (82 – Адамян), Крамарич