Байерн Мюнхен постигна първата си победа в Бундеслигата за 2023 година, след като надигра с 4:2 като гост Волфсбург. След три поредни равенства в първенството тимът на Юлиан Нагелсман вкара три бързи гола през първото полувреме чрез Кингсли Коман (9, 14) и Томас Мюлер (19). В края Якуб Камински (44) върна надеждите на домакините, а в началото на второто полувреме те станаха още по-сериозни след втория жълт картон на Йошуа Кимих в 54-та минута. В крайна сметка Джамал Мусиала реши всичко след фамозен пробив в 73-та минута.

До края също бе интересно. В 81-та минута Матиас Сванберг намали за 2:4, а две по-късно гол на Яник Герхард беше отменен заради фаул в атака.

Така Байерн Мюнхен се върна на върха в Бундеслигата с актив от 40 точки, с 1 повече от Унион Берлин. На върха е все така интересно, тъй като Борусия Дортмунд е с 37, Лайпциг с 36, Айнтрахт Франкфурт с 35, а Фрайбург с 34. Волфсбург е 7-ми с 29.

Байерн започна вихрено срещата и на практика реши всичко през първото полувреме. Още в 9-та минута гостите поведоха в резултата, след като Кингсли Коман центрира фалцово от лявото крило, Томас Мюлер опита да отклони топката, но така само излъга Кастеелс и тя влезе в далечния му ъгъл - 1:0 за баварците.

Само пет минути по-късно Байерн удвои преднината си. Жоао Кансело регистрира втората си асистенция като играч на баварците, след като центрира от дясното крило, а Коман с прецизен удар от въздуха реализира за 2:0.

Още преди да изтече 20-та минута Байерн вече водеше с три гола разлика. Този път Мюлер реализира с глава след хубаво подаване на Кимих от фланга. След трите гола баварците понамалиха темпото, а домакините стигнаха до гол в 44-та минута. Камински и Пауло Силва разсякоха защитата на Байерн с двойно подаване и полякът с техничен удар в далечния ъгъл направи 1:3.

След почивката Волфсбург започна силно, но ранни пропуски на Ван дер Вен и Баку попречиха на домакините да вкарат втори гол. В 54-та минута Йошуа Кимих фаулира Арнолд и получи втори жълт картон, като остави тима си с човек по-малко.

Домакините не успяха да се възползват от численото си превъзходство, а в 73-та минута Джамал Мусиала секна претенциите на домакините за нещо повече в мача. Халфът матира защитата на Волфсбург с изящен самостоятелен пробив, влезе в наказателното поле и с прекрасно насочен удар вкара 10-тия си гол от началото на сезона.

В 81-та минута от нищото Волфсбург вкара втори гол. Нмеча опита да си намери място за стрелба в наказателното поле, но бе на път да загуби топката. Тя обаче отиде при Сванберг, който с мощен удар под гредата вкара за 2:4.

В 84-та минута Волфсбург вкара и трети гол, който бе отменен, а домакините имаха сериозни претенции за това. Герхард вкара с мощен удар под гредата, но реферът даде фаул в атака на нарушение на Баку срещу Горецка миг по-рано. Имаше и съмнения за дузпа в ситуацията, но след намесата на ВАР реферът отсъди нарушение в атака.

Волфсбург - Байерн Мюнхен 2:4
0:1 Кингсли Коман 9'
0:2 Кингсли Коман 14'
0:3 Томас Мюлер 19’
1:3 Якуб Камински 44’
1:4 Джамал Мусиала 73’
2:4 Матиас Сванберг 81'

Волфсбург: Кастеелс; Лакроа, Борнау, ван де Вен, Баку, Ф. Нмеча (74 - Винд), Арнолд (74 - Герхард), Сванберг, Силва (67 - Паредес), Вимер (67 - Мармуш), Винд (74 - Л. Нмеча)

Байерн Мюнхен:Зомер; Кансело (78 - Блинд), Павар, де Лихт, Дейвис, Кимих, Горецка, Сане (61 - Станишич), Мусиала (78 - Вернер), Коман (55 - Гнабри), Мюлер (61 - Тел)