Атлетико Мадрид постигна лесна и очаквана победа при гостуването си на последния Кордоба с 2:0. Двубоят бе от 29-ия кръг на Примера дивисион.
Така поне за 24 часа Дюшекчиите си върнаха третото място с 2 точки пред Валенсия, който играе в неделя. Столичани запазиха дистанцията от 5-ия Севиля на 4 точки, след като в ранния мач андалусийци биха с 2:0 Атлетик Билбао.
Гостите решиха нещата още до почивката. В 6-ата минута Антоан Гризман отне топката от Сукулини, след което останал на добра позиция стреля мощно, за да даде аванс на Атлетико.
Мадридчани продължиха да контролират двубоя и няколко минути преди паузата Саул удвои. Хесус Гамес свърши добра работа по левия фланг, а центрирането му бе засечено на далечната греда от халфа, който вкара с глава. Вратарят Хуан Карлос също сбърка.
След паузата повече голове не паднаха, макар че и двата отбора имаха положения, за да променят ситуацията. Така или иначе Кордоба записа 10-а поредна загуба в шампионата и шансовете на отбора за оцеляване са доста малки, тъй като тимът е на 7 точки от спасението.