Баскетболистите на Финикс продължават със страхотното си представяне през сезона в НБА и тази нощ постигнаха нова победа и то след като основните играчи нямаха ден.

Резервите на Слънцата вкараха общо 65 точки, за да изведат тима до победа над Маями със 106:86. Това бе 10-и успех в последните 11 мача за отбора от Аризона, който с баланс 39-15 е твърдо втори на Запад и изобщо не е далеч от лидера Юта (41-14).

Четирима играчи от пейката завършиха с двуцифрен точков показател, като Камерън Пейн и Тори Крейг се отчетоха с по 14, а Дарио Шарич реализира 13 точки. На този фон Девин Букър остана едва с 12, а Крис Пол със само 5 и 9 асистенции, но това бе без значение.

„Ние имаме истински отбор. Вярваме един на друг и разчитаме на всеки“ коментира Пол, след като Финикс вкара едва 13 тройки, макар в предишния ден да бе реализирал 25. Въпреки това отборът постигна убедителна победа.

Развръзката дойде в края на третата четвърт и началото на последната. Домакините затвориха предпоследния период със серия от 13:5, след което започнаха четвъртата част 16:8, поведоха с 99:80 и нямаха повече проблеми.

Останалите резултати: Минесота – Бруклин 97:127, Индиана – ЛА Клипърс 115:126, Торонто – Атланта 103:108, Шарлът – ЛА Лейкърс 93:101, Юта – Оклахома Сити 106:96, Портланд – Бостън 115:116.