Бруклин се възползва от отсъствието на ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис и победи Лос Анджелис Лейкърс със 121:104. Кайри Ървинг вкара 26 точки, взе 7 борби и подаде 6 асистенции за 31-ата победа на отбора в 50-ия мач през сезона.

Пати Милс и Кам Томас добавиха по 21 всеки от тях за Бруклин Нетс, които са на 3-а позиция в Атлантическата дивизия. След края на мача пък треньорът на Лейкърс Дарвин Хам се оплака, че липсата на Джеймс се е оказала наистина решаваща, но положението при него е наистина сериозно в левия крак. И шансовете да играе тази нощ срещу Ню Йорк не са особено големи. За Антъни Дейвис пък почивката е била планирана, тъй като все още не искат да го натоварват след пропуснати 20 мача заради травми. В тяхно отсъствие Томас Брайънт наниза 18 пункта за Лейкърс.

Шампионите от Голдън Стейт се наложиха над Оклахома Сити със 128:120 у дома и за момента запазват 3-ото място в Тихоокеанската дивизия. Лидерът им Стеф Къри наниза 38 точки, а също така добави 8 борби в личната си статистика и завърши 12 асистенции. Къри вкара осем пъти от 14 опита от зоната за три точки, както и 12 от 20 от игрови ситуации. Клей Томпсън прибави 28 точки, от които шест тройки за Голдън Стейт.

Шей Гилсеус-Александър пък отвърна с 31 точки за Оклахома, като 21 от тях паднаха във второто полувреме. Джош Гайди с 21 и Джейлън Уилямс с 19 бяха другите двама с точен мерник днес. Оклахома е 4-а в Северозападната дивизия с 24/26.

Лука Дончич пък се върна в състава на Далас с впечатляващите 53 точки, а тимът му се наложи със 111:105 над Детройт. Четири от петте мача с 50 или повече точки за Дончич са постигнати през този сезон. Към момента най-доброто му лично постижение е 60 отбелязани точки в мача на 27-и декември срещу Никс, който завърши с продължение. Словенецът реализира 24 точки само в първата четвърт, а 18 бяха за него през третата. Той не игра от миналия четвъртък, когато изкълчи глезена си, пропусна съботния двубой с Юта, но днес статистиката му отново беше впечатляваща. Спенсър Дийнуайди пък завърши с 12, но 10 от тях бяха нанизани в последната четвърт на мача.

Старс са на 2-о място в Югозападната дивизия с 27/25, докато Детройт е последен в Централната. За Пистънс, които търпят поражение в шести мач от последните седем, Боян Богданович вкара 29.

Последният в Северозападната дивизия отбор на Портланд се наложи над един от претендентите за върха в Източната конференция Атланта Хоукс със 129:125. Победата дойде приоритетно заради Деймиан Лилард, вкарал сам 42 точки. Анфърни Симънс пък даде преднина на тима с тройка 34 секунди преди края и домакините се поздравиха с победа.

Лилард прибави и 6 асистенции в петия си мач с 40 точки или повече през сезона. За гостите от щата Джорджия Деджонти Мъри отвърна с 40 точки, 6 борби и 6 асистенции. Трей Йънг не игра заради травма в глезена за Атланта.

Приятната изненада на сезона Сакраменто Кингс пък стигна до успеха над Минесота със 118:111 след продължения. Де’Арън Фокс вкара 32 точки за победата на Кингс, които държат върха в силната Тихоокеанска дивизия.

Домантас Сабонис беше с актив от 17 точки и 13 борби, преди да напусне терена заради натрупани нарушения. Кийгън Мъри остана с 13 точки и 13 рибаунда. На мястото на Сабонис пък влезе Трей Лайлис, който приключи срещата с 11 точки, но 8 от тях в продължението. И Лайлис влезе в допълнителното време с точно изпълнение от зоната за три точки, но след това блокира опит от същата дистанция на Руди Гоберт от противника.

Финикс Сънс е здраво по петите на Голдън Стейт и победи Торонто със 114:106 с 29 точки на Майкъл Бриджис. Слънцата са с баланс 27/25 на 4-ата позиция в Тихоокеанската дивизия. ДеАндре Ейтън помогна за победата с 22 точки и 13 топки под кошовете, а въпреки липсата на Дивайн Буукър тимът затвърди добрата си форма с шеста победа в седем мача.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 36 победи/15 загуби, Филаделфия 32/17, Бруклин 31/19
Централна дивизия: Милуоки 33/17, Кливланд 31/21, Чикаго 23/26
Югоизточна дивизия: Маями 28/23, Атланта 25/26, Вашингтон 24/26