Шампионите на НБА от Голдън Стейт Уориърс допуснаха нова загуба, този път със 114:119 след продължение от Минесота.

Калифорнийци бяха с 3 поредни победи и сега водеха с 11 точки преди последната четвърт, в която обаче допуснаха обрат, а след това не успяха да се измъкнат в продължението. Тимът направи 9 грешки в четвъртата част и продължението срещу едва 8 за първите 3 периода.

„Контролирахме мача и след това изведнъж го изхвърлихме. Съперникът се възползва от нашите неточности и проблеми в атака и си получихме заслуженото“ ядосваше се треньорът Стив Кър.

ДиАнджело Ръсел поведе Вълците срещу бившия си тим, като реализира 29 точки, от които 14 в последната четвърт. Той вкара 3 бързи тройки в началото на периода, а тимът след това на няколко пъти повеждаше. Стигна се обаче до 110:110, като в края Стеф Къри, който вкара 29 точки, пропусна от добра позиция.

В продължението Антъни Едуардс, който не вкара нито точка в последната част, поведе тима с два важни коша и завърши общо с 27 точки. Наз Рийд пък изигра отличен мач с 24 точки и 13 борби при липсата на Гобер и Антъни-Таунс. Така Минесота се подобри до 28-26, а Голдън Стейт е 26-25, като и двата тима продължават борбата за по-добра позиция в конференцията.

Останалите резултати: Мемфис – Портланд 112:122 (Деймиън Лилард с 42), Филаделфия – Орландо 105:94, Бостън – Бруклин 139:96, Хюстън – Оклахома Сити 112:106, Сан Антонио – Сакраменто 109:119, Юта – Торонто 131:128, Финикс – Атланта 100:132.