Тотнъм отново остана без победа у дома през новия сезон във Висшата лига на Англия. В среща от третия кръг лондончани завършиха наравно 1:1 с Нюкасъл.

Дълбоко в добавеното време резервата на гостите Анди Керъл игра с глава, топката срещна ръката на Ерик Дайър в наказателното поле и тази ситуация доведе до дузпа след дълга консултация с видео асистент съдията.

Калъм Уилсън реализира 11-метровия наказателен удар в края на допълнителното време от седем минути. Мениджърът на "шпорите" Жозе Моуриньо влезе ядосан в съблекалните преди последния съдийски сигнал на арбитъра Питър Банкс.

Лукас Моура изведе Тотнъм напред в резултата в 25-ата минута, разписвайки се на задната греда след подаване на Хари Кейн.

Домакините трябваше да водят с повече попадения преди почивката срещу неубедителния Нюкасъл, като удари на Сон Хьон-мин на два пъти срещнаха гредите на вратата, пазена от Карл Дарлоу, предава БНР. Стражът на гостите от Северна Англия спаси и опасни удари на звездата Хари Кейн.

Тотнъм и Нюкасъл имат 4 точки в актива си до момента, а по-късно днес Манчестър Сити приема Лестър.

Тотнъм - Нюкасъл 1:1

Голмайстори: 1:0 Моура (25), 1:1 Уилсън (97-д)