С победен гол в добавеното време Барселона обърна Реал Мадрид от 0:1 и спечели с 2:1 дербито на 26-ия кръг в испанската Ла Лига, играно на стадион "Ноу Камп".

Каталунците надиграха своя противник през първото полувреме (9:2 удара и 52% владеене на топката), но нямаха голям късмет.  Роналд Араухо си вкара нещастен автогол още в деветата минута, а след това шампионите оцеляваха на няколко пъти.

В самия край на първата част обаче правдата възтържествува и Сержи Роберто изравни резултата с точно изпълнение при многоходова акция на "блаугранас".

През второто полувреме Барса продължаваше да доминира, но не успяваше да вкара и дори имаше късмет, защото голът на Асенсио в 81-ата минута беше отменен заради тънка засада. За да бъде драмата пълна, в 92-ата минута Франк Кесие вкара победния гол за Барса. Така момчетата на Шави събраха 68 точки на върха и вече водят с цели 12 пункта на втория Реал Мадрид.