Манчестър Сити разнебити с 3:0 Бърнли в среща от турнира за Купата на Лигата на Англия и продължава напред в надпреварата.

Така момчетата на Пеп Гуардиола поне малко се извиниха на феновете си за срамната загуба 2:5 от Лестър преди дни във Висшата лига.

Два гола за Сити в мача заби звездата на "гражданите" Рахийм Стърлинг. Националът на Англия опъна мрежата в 35-ата и в 49-ата минути. Едно попадение добави Феран Торес.

Той се разписа в 65-ата минута, като това бе първи гол за него с екипа на Сити. Така небесносините заслужено си взеха победата и са в следващия кръг на турнира.

За там се класира и Нюкасъл. "Свраките" бяха близо до срамно отпадане, след като губеха с 0:1 от Нюпорт Каунти, който се състезава в четвърта дивизия.

Нюкасъл изоставаше в резултата до 87-ата минута, когато Джонджо Шелви изравни резултата и вкара мача в дузпи. Преди това още в петата минута Тристан Ейбрахамс бе извел домакините напред.

При наказателните удари "свраките" бяха по-точни и взеха мача с 5:4.