Манчестър Сити постигна минимална победа като гост над Шефилд Юнайтед с 1:0 и не допусна нова грешна стъпка в 7-ия кръг на Висшата лига.

Гражданите доминираха сериозно в две-трети от двубоя, но вкараха само един гол чрез Кайл Уокър, въпреки че трябваше да реализират доста повече и след това трябваше да потреперят, тъй като домакините се подобриха.

Все пак обаче, хората на Пеп Гуардиола стигнаха до ценния успех и вече имат 11 точки, докато Остриетата остава в дъното само с точка.

Пеп Гуардиола направи 3 промени от равенството с Уест Хям, като Аймерик Лапорт, Кевин де Бройне и Феран Торес стартираха. Само една промяна имаше за Остриетата, след като Макс Лоу замени Джон Лундстрам.

В началото гостите имаха инициативата, но без да могат да създават голови положения. Все пак в 8-ата минута Гражданите стигнаха до първата опасна ситуация, когато Жоао Кансело центрира и Феран Торес отклони с глава, но Рамсдейл спаси.

В 12-ата минута Игън спря с ключова намеса Стърлинг, а след корнера Лапорт стреля, но пропусна. Гражданите обаче натискаха сериозно и в 19-ата минута Родри едва не хвана Рамсдейл неподготвен, но ударът му все пак бе спасен. Дъждът и хлъзгавата топка също оказваха влияние.

В 24-ата минута Стърлинг намери Торес на чиста позиция пред вратата, но Рамсдейл се отчете с отлично спасяване. След това Марез прати топката над вратата, преди все пак логичното да се случи.

Поредната хубава атака на Сити завърши с извеждащо подаване на Де Бройне към Кайл Уокър, който стреля силно и след лек рикошет успя да реализира. Защитникът показа уважение срещу бившия си тим и не се зарадва, но съвсем закономерно гостите взеха преднина.

Рамсдейл направи поредното си спасяване след свободен удар на Де Бройне, а след това Торес прати топката покрай вратата. В 39-ата минута домакините стигнаха до добра ситуация, но Брюстър стреля неточно с глава. Паузата обаче логично дойде при аванс за Ман Сити.

Шефилд Юнайтед опита да бъде по-опасен след паузата, но просто липсваше качество в предни позиции. Хората на Гуардиола запазиха контрола и чакаха момент за нов гол. Де Бройне прати топката близо до целта в 55-ата минута, а след това Рамсдейл спаси удар на Марез.

В 67-ата минута Берге получи шанс да стреля опасно, но Диаш се намеси и помогна на Едерсон да улови. Три минути по-късно домакините пропуснаха най-добрата си ситуация, когато абсолютно сам Джон Лундстрам стреля над вратата. Той определено трябваше да вкара.

Последва прехвърлящ удар на Брюстър, с който Едерсон успя да се справи. Това бяха добри минути за Шефилд Юнайтед и притеснителни за Сити, които не успяха да си гарантират триумфа, но все пак взеха важни 3 точки.

Шефилд Юнайтед – Манчестър Сити    0:1

0:1 Уокър 28

Шефилд Юнайтед: Рамсдейл, Башъм, Игън, Стивънс, Балдок, Берге, Ампаду (65 Норууд), Осборн (56 Лундстрам), Лоу (81 Макголдрик) Макбърни, Брюстър
Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Диаш, Лапорт, Кансело, Родри, Бернардо Силва, Де Бройне, Марез (84 Гюндоган), Торес (81 Фодън), Стърлинг