Манчестър Сити най-после се развихри и отнесе Бърнли с 5:0 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

Гражданите, които вкараха едва 9 попадения в първите си 8 мача, този път бяха безмилостни и показаха, че все още могат да бележат и да играят резултатно. Риад Марез се отчете с хеттрик за триумфа.

Три гола до почивката гарантираха триумфа, който подобри актива на отбора до 15 точки, докато Бърнли остана с 5. Това бе 7-а поредна победа на Сити над този съперник, като в тези мачове бяха вкарани 28 гола.

За домакините Уокър и Менди стартираха като крайни защитници, а Габриел Жезус водеше атаката. Серхио Агуеро не бе дори в групата, а Стърлинг остана на пейката.

Още в 6-ата минута обаче, Риад Марез прати топката в мрежата след отличен удар с левия крак при една добра атака и асистенция на Де Бройне. Така алжирецът стана 6-ият африканец замесен в 100 гола в кариерата си във Висшата лига (59 гола и 41 паса) след Дрогба, Адебайор, Якубу, Мане и Салах.

Домакините продължиха да атакуват и в 22-ата минута Марез удвои аванса след гол, който от Бърнли няма да искат да гледат. Уокър изпълни бързо тъч и подаде на Марез зад защитата, той се измъкна на стрелкова позиция и не пропусна.

Последва и гол на Габриел Жезус, който обаче правилно бе отменен поради засада преди в 41-ата минута Де Бройне да напредне отдясно и да достави отлична топка към далечната греда, където Бенжамен Менди засече по отличен начин и намери далечния ъгъл.

След почивката гостите опитаха да реагират и заиграха по-добре, но разликата в класите бе сериозна и с два бързи гола домакините направиха успеха си още по-категоричен.

В 66-ата минута Жезуз подаде на Феран Торес, който също отбеляза, а само 3 минути по-късно Фодън намери Марез, който оформи с глава хеттрика си.

Автогол на вратаря на Бърнли бе отменен поради засада, преди в края Де Бройне да удари гредата, но така или иначе победата за домакините бе абсолютно категорична и те показаха, че не са забравили да бележат.

Манчестър Сити – Бърнли    5:0