Българска и сръбска двойка триумфираха на международния турнир по плажен волейбол за мъже и жени Sofia Beach Open.

Домакин на състезанието през уикенда бе новият спортен комплекс Sofia Beach в столицата. Организатор на турнира бе Онур Кара със съдействието на Българската федерация по волейбол.

25 двойки при мъжете и 10 при жените стартираха в борбата за първо място. Освен сръбските гости, които са под №60 в световната ранглиста, при мъжете имаше представители на Италия и Чехия, които играха в дует с български партньори. При жените двойките бяха изцяло с родно участие.

При жените шампион стана екипът Ася Динова/Славина Колева (София), който се наложи на финала над Екатерина Александрова/Стефани Кьосева (Варна) с 2:0 гейма.

С бронзовите медалили завършиха Десислава Николова и Ирена Мишонова, които победиха Роберта Ди Романо-Бонкомпани и Емилета Рачева също с 2:0. За най-полезна състезателка бе обявена Ася Динова.

При мъжете шампиони станаха сръбският дует Класнич/Милич, който се справи на финала с българската двойка Мирослав Градинаров/Милен Стоянов – 2:0.

В спора за бронзовите медали Димитър Механджийски и Димитър Димитров надиграха след изключително оспорван двубой Николай Колев и Димитър Калчев от Кърджалис 2:1 гейма.