Националният ни отбор по волейбол за жени победи с 3:1 гейма Хърватия във финала на Златната европейска лига в Русе.

Така нашите спечелиха титлата в Лигата за втори път след 2018 година и се класират за Чалъндж турнира догодина, който ще бъде за влизане в Лигата на нациите през 2023 година.

Мачът започна напълно равностойно, България поведе първо със 17:9, а след това и с  20:14.

Хърватките обаче направиха изключително силна серия и изравниха за 21:21, след което спечелиха първия гейм с 25:22.

Във втората част нашите отново поведоха с няколко точки, но този път не позволиха изненада и победиха с 25:22.

Третият гейм бе изцяло за нашите, който го взеха с 25:17, а след това взеха и четвъртия с 25:20.

В мача за третото място Испания се наложиха трудно с 3:2 (28:26, 10:25, 23:25, 25:16, 15:10) над състава на Чехия.