Ботев победи Локомотив с 2:0 в голямото дерби на Пловдив, което беше от 1-ия кръг на efbet Лига.

Над всички за "канарчетата" бяха Тодор Неделев и новото попълнение Атанас Илиев. Националът откри резултата в 9-ата минута след асистенция на бившия нападател на Монтана, а в 56-ата минута двамата си размениха ролите.

Така Ботев започна сезона с 3 точки, докато носителят на Купата и Суперкупата на България остава с нулев актив. В следващия кръг "жълто-черните" гостуват на ЦСКА на 16 август, докато "смърфовете" приемат Ботев Враца ден по-рано.

С успеха Ботев дръпна пред Локомотив в директните сблъсъци за първенство – 40 срещу 39 успеха при голова разлика 132:130.

Още в 6-ата минута на Мартин Луков му се наложи да се намесва. Тодор Неделев центрира от фаул, защитник засече с глава, но вратарят изби. 180 секунди по-късно обаче нямаше какво да помогне на Локомотив. Маркиньос подаде към Атанас Илиев от тъч, той продължи към Неделев, който пое топката и с хубав удар откри резултата – 1:0!

"Черно-белите" показаха зъби чак в 49-ата минута, но изстрелът на Бирсент Карагерен беше спасен от Янко Георгиев. В 55-ата минута Неделев изведе Илиев сам срещу вратаря, но Луков показа класа и изби в корнер. След неговото изпълнение звездното дуо в атака на Ботев отново комбинира помежду си и Илиев с глава прати кълбото неспасяемо в далечния ъгъл за 2:0!

5 минути преди края Диниш Алмейда стреля от фаул, Георгиев не изби добре и кълбото стигна до Лукас Масоеро. Той обаче беше блокиран в решаващия момент от Иван Бандаловски. До края не падна нов гол и Ботев спечели дербито с 2:0.

Ботев Пловдив - Локомотив Пловдив 2:0

Голмайстори: 1:0 Тодор Неделев (9), 2:0 Атанас Илиев (56)

Ботев (Пд): Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза, Маркиньос, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Атанас Илиев.

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица.