Локомотив Пловдив победи с 3:1 като гост Етър Велико Търново в мач от 6-ия кръг на efbet Лига.

Носителят на Купата и Суперкупата на България поведе в 25-ата минута чрез капитана си Димитър Илиев. В 33-ата минута новото попълнение на "болярите" Преслав Боруков се разписа във втори пореден мач, след като в миналия кръг вкара при поражението с 1:2 от Левски в София.

В самия край на първото полувреме Диниш Алмейда отново даде преднина за Локомотив. Крайния резултат оформи Георги Минчев четири минути преди последния съдийски сигнал.

С успеха "черно-белите" събраха 12 точки и се изкачиха на 3-то място преди дербито ЦСКА – Лудогорец. Етър остава закотвен на дъното с нулев актив. В следващия кръг "болярите" гостуват на ЦСКА 1948, докато Локомотив приема ЦСКА.

Днешния двубой беше под сериозна въпросителна, след като стана ясно, че няколко футболисти на търновци са заразени с коронавирус и отборът беше поставен под карантина. В крайна сметка РЗИ взе решение да отмени мярката и мач имаше.

В 19-ата минута Георги Минчев, който вкара при драматичната загуба с 1:2 от Тотнъм в Лига Европа преди дни, удари греда. Малко по-късно Николай Николаев проби отдясно и намери Парвиз Умарбаев, който качи топката на главата на Димитър Илиев. Вратарят Анатоли Господинов изби, но нямаше какво да стори при добавката – 1:0 за „смърфовете“.

Последва пропуск на Илиев, след който „болярите“ се върнаха в мача. Стелиян Добрев направи фамозен рейд отдясно и намери Преслав Боруков, който нямаше как да сбърка – 1:1. В края на първата част Диниш Алмейда обаче отново изведе тима на Бруно Акрапович напред. Стори го с глава след центриране на Умарбаев от корнер.

В 80-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Антон Огнянов получи жълт картон. Секунди след това и гостите останаха с 10 души, след като резервата Валентио Пулиезе бе изгонен. Крайният резултат оформи Георги Минчев в 86-ата минута.

Етър - Локомотив Пловдив 1:3

Голмайстори: 0:1 Димитър Илиев (25), 1:1 Преслав Боруков (33), 1:2 Диниш Алмейда (45+3), 1:3 Георги Минчев (86)

Етър: 13. Анатоли Господинов, 24. Георги Купенов, 26. Мариян Иванов, 70. Кольо Станев, 14. Иван Скерлев, 7. Милчо Ангелов, 10. Свилен Щерев, 99. Преслав Боруков, 20.    Яни Пехливанов, 16. Стелиян Добрев, 11. Антон Огнянов

Локомотив: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 15. Кристиан Илич, 7. Момчил Цветанов, 44. Николай Николаев, 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев