Ботев (Пловдив) прекъсна негативната серия и записа важен успех в Първа лига. В среща от 10-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 2:0 над Ботев (Враца).

Победата на "Футболен комплекс Ботев 1912" бе извоювана през втората част. Попаденията за пловдивчани вкараха Атанас Илиев и Димитър Тонев.

През първата част "жълто-черните" имаха контрол върху топката, но по-чистите положения бяха пред вратата на Георги Аргилашки. В 18-ата минута гостите отправиха опасно центриране в наказателното поле на "канарчетата", но Даниел Генов от чиста позиция се размина с кълбото.

В 26-ата минута Ненов на свой ред изпусна златен шанс за гостите, след като останал сам срещу Аргилашки стреля неточно. Последната интересна ситуация през първата част бе пред Дани Генов, но ударът му мина над целта.

След почивката доминацията на пловдивчани бе тотална, а гостите нито веднъж не застрашиха вратата на Аргилашки. В 52-ата минута Димитър Тонев финтира защитник в зелено, но останал на добра позиция се подхлъзна и не успя да стреля.

В 56-ата минута "канарчетата" откриха резултата, макар и с доза шанс. Слачво Шоколаров центрира отдясно, вратарят на гостите изби топката, но тя рикошира в тялото на Атанас Илиев и влетя във вратата за 1:0.

В 66-ата минута Димитър Тонев ознаменува добрата си игра с прекрасен гол. Сърцатият халф премина през няколко бранители и с мощен удар под гредата разстреля Костов за 2:0.

В 74-ата минута Тодор Неделев пробва много красив удар от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата. До края на срещата "канарчетата" успяха да запазят мрежата си суха и добавиха три точки към актива си.

Ботев Пловдив - Ботев Враца   2:0
1:0 Атанас Иилиев (57)
2:0 Димитър Тонев (67)

Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 4. Виктор Генев, 25. Станислав Работов, 6. Маркиньос Педросо, 28. Филип Филипов, 13. Мишел Еспиноза, 88. Славчо Шоколаров, 8. Тодор Неделев, 23. Димитър Тонев, 9. Атанас Илиев

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 81. Атанас Зехиров, 5. Васил Добрев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиан Ненов