ЦСКА 1948 победи с 1:0 Берое в мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

Единственият гол на националния стадион "Васил Левски" вкара Васил Шопов в 48-ата минута.

Така новакът в елита прекъсна серията си от три поредни шампионатни загуби и се изкачи на 5-то място с 25 точки, минавайки пред Черно море.

Старозагорци, за които това беше първи двубой след пауза от 34 дни, са на 7-ма позиция с 18 т.

В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Арда, докато Берое приема Левски на 9 декември в отложен мач.

Домакините стигнаха до удар още в първата минута, когато Юсеин центрира в пеналта, а там Камбуров успя да засече. Ганев обаче не бе затруднен и улови.

В следващите няколко минути Берое натисна съперника, но не успя да застраши Наумов.

Бастунов пробва опасен удар от границата на пеналта в 8-та минута, но топката мина на сантиметри от гредата след рикошет в крака на Ангелов.

Бакалов изпълни пряк свободен удар в 19-та минута, но бранител в червено успя да изчисти пред голлинията.

В 26-та минута Цветков овладя топката на границата на пеналта и стреля, но ударът му мина покрай вратата.

Две минути по-късно Юсеин успя да се пребори в наказателното поле и отправи силен удар, но Ганев се намеси и спаси.

В следващите десетина минути играта бе предимно в централната зона и сериозните опасности липсваха. Двата тима стигнаха до разбъркване пред вратите, но нищо по-опасно.

Минчев изведе отлично в наказателното поле Бакалов в 40-та минута, но в последния момент Василев се намеси и предотврати удара на играча в зелено.

Минута преди края на полувремето Стоянов центрира в пеналта, а там Макоута отправи удар с глава. Той обче мина далеч от целта.

Домакините излязоха напред в резултата в 48-та минута. след изпълнение на пряк свободен удар, топката бе центрирана в пеналта, където се получи разбъркване и в крайна сметка Васил Шопов успя да прати топката в мрежата от малък ъгъл – 1:0

Галин Иванов стреля опасно в 53-та минута, но топката мина над вратата.

Минута след това Еривалдо бе изведен зад гърба на отбраната от Макоута, навлезе в пеналта, финтира вратаря и стреля, но наумов успя да докосне топката и тя мина на сантиметри от гредата в корнер.

Фал игра с глава след ъгловия удар, но не намери целта.

В 55-та минута Макоута напредна, навлезе в пеналта и стреля от малък ъгъл, но Наумов спаси.

Три минути след това топката бе центрирана в наказателното поле на Берое, където Камбуров отправи удар с глава, но топката срещна гредата.

В следващите минути „зелено-белите“ притиснаха своя съперник и владееха инициативата, търсейки изравнителен гол.

Десет минути преди края на срещата Ганев се намеси и спаси след далечен удар на Камбуров.

В заключителните минути Берое се опита да стигне до равенство и на няколко пъти топката бе центрирана опасно в наказателното поле на домакините, но попадение така и не падна.

ЦСКА 1948 – Берое 1:0

Голмайстори: 1:0 Васил Шопов 49′

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 19. Михаел Орачев, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 20. Ангел Бастунов 71′- 70. Георги Русев), 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов (86′- 5. Михаил Минков). 9. Мартин Камбуров (к) (82′- 99. Андон Гущеров) Треньор: Красимир Балъков

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг , 6. Александър Цветков (21. Кийлън Лебон) (к), 7. Димо Бакалов (46′- 29. Еривалдо), 8. Карлос Охене (77′- 2. Джуниейт Али), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов (77′- 9. Кукула), 73. Иван Минчев;
Треньор: Димитър Димитров

Главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)
Жълти картони: Александър Александров 18′, Васил Шопов 57′, Михаил Орачев 73′ (ЦСКА 1948); Стив Фуртадо 25′, Гаюс Макоута 39′, Александър Цветков 67′, Димитър Димитров 83′ (Берое)