Царско село разби Ботев Враца с 3:0 като гост в среща от 19-ия кръг на efbet Лига.

Момчетата на Любов Пенев изиграха страхотен двубой и съвсем заслужено се поздравиха с успеха на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Още 12-ата минута Андерсон Кордейро откри резултата, а десетина минути след това Панайотис Лука удвои от дузпа.

Домакините останаха с 10 души на терена, след като в рамките на 7 минути Илия Миланов си изкара два жълти картона и врачани останаха с човек по-малко в 57-ата минута на двубоя.

В 73-ата минута Димитър Костадинов направи резултата класически в полза на "царете" и оформи крайния резултат.

Победата изкачи Царско село на 8-ма позиция в класирането със събрани 21 точки, а врачани остават на незавидното предпоследно място със своите едва 15.

Ботев Враца - Царско село 0:3

0:1 Кордейро 12'
0:2 Лука 24'- дузпа
0:3 Костадинов 73'

Ботев Враца: Костов, Зехиров, Керчев, Генов, Бабунски (60-Ненов), Миланов, Николов (46-Домовчийски), Атанасов (60-Ничев), Генчев (34-Лагоа), Златински (46-Буров), Ивайлов

Царско село: Пласид, Кавдански, Марков, Георгиев, Лука (65-Роси), Христов (65- Де Са), Бандаловски, Балтанов, Кордейро, Даскалов, Костадинов