Ботев Враца победи с 2:0 като гост Славия в директен мач за оставане в efbet Лига.

Гостите се наложиха с голове на Христо Златински в 17-ата минута и Валери Домовчийски в 36-ата.

С успеха Ботев събра 22 точки, с което се изравни с "белите". Двата отбора заемат 11-то и 12-то място в класирането.

Зад тях за Етър Велико Търново (21) и Монтана (19), но и двата отбора са с мач по-малко. Те играят съответно срещу Арда в Кърджали и ЦСКА в София.

В следващия кръг, който е последен от редовния сезон, Славия има визита на "Болярите", а Ботев Враца приема Черно море.

Ботев поведе в 17-ата минута на мача. Тогава Атанас Зехиров центрира отдясно и Христо Златински успя да прокара топката във вратата на Светослав Вуцов. На голлинията Андреа Христов изчисти, но кълбото вече бе преминало зад чертата - 1:0!

Десетина минути по-късно двата тима удариха по една греда в рамките на само 60 секунди. Първо неразбирателство между Аласан Н'Диайе и Красимир Костов за малко да доведе до автогол на бранителя, но напречният стълб спаси гостите. Веднага след това Петър Атанасов напредна към вратата на Вуцов и със силен шут нацели страничната греда.

В 36-ата минута Ботев удвои преднината си. При центриране от корнер и Н'Диайе свали топката към Валери Домовчийски, който от воле не остави никакви шансове на Вуцов, оформяйки крайния резултат.

"Всички ни отписваха, но аз съм горд с момчетата, че се борят до последно и оставам оптимист", каза след мача треньорът на врачани Веселин Великов.

Наставникът на Славия Златомир Загорчич за пореден път подчерта, че има много работа за вършене, откакто се е завърнал отново начело на тима. "Забранил съм на момчетата да мислят за изпадане и ще се борим до последно, но за целта трябва сериозно да се подобри играта ни", заяви Загорчич.

Славия - Ботев Враца 0:2

Голмайстори: 0:1 Златински (17), 0:2 Домовчийски (36)

Славия: 13. Вуцов, 4. Патев, 55. Христов, 23. Виячки, 19. Антовски, 70. Александров, 77. Вълчев, 11. Узунов, 71. Стоев, 14. Димитров, 9. Кръстев

Ботев: 33. Костов, 18. Миланов, 37. Керчев, 77. Николов, 81. Зехиров, 24. Н’Диайе, 22. Колев, 23. Златински, 10. Атанасов, 9. Генов, 30. Домовчийски